دانشنامه فرزند

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
درمان پلی کیستیک تخمدان

دانشنامه فرزند: قاعدگی های نامنظم، رشد موهای زاید، جوش های پوستی (آکنه) و چاقی در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک مشاهده می شود. تشخیص و درمان زودهنگام سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند به کاهش ابتلا به عوارض بلند مدت آن مثل دیابت نوع 2، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و سکته کمک کند.

از آنجایی که سندرم تخمدان پلی کیستیک قابل درمان نیست، انتخاب شیوه زندگی سالم می تواند به کنترل علائم شما در مورد این بیماری کمک کند. متخصص بر اساس سابقه پزشکی شما بهترین درمان را برای تان تعیین می کند. رژیم غذایی متعادل غنی از کربوهیدرات های پیچیده و پرهیز از مصرف کربوهیدرات ساده و شکر در زنان مبتلا می تواند تخمک گذاری را به حال اولیه برگردانده و قاعدگی را منظم کند. کم کردن وزن نیز به معالجه سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند. طبق پژوهش ها کاهش 5 الی 10 درصد وزن باعث بهبود سطح انسولین، طبیعی شدن سطح هورمون ها و منظم شدن چرخه قاعدگی می شود. البته، اگر با کم کردن 5 الی 10 درصد وزن به شاخص توده بدنی مناسب می رسید کاهش وزن بیشتر برای تان بهتر است، بنابراین از پزشک تان دستورات کاهش وزن مناسب خود را دریافت کنید. اگر در حال حاضر قصد باردار شدن ندارید یا چندین فرزند دارید، پزشک با تجویز داروهای جلوگیری از بارداری و پروژسترون میزان هورمون های مردانه را کاهش داده و قاعدگی تان را تنظیم می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...