دانشنامه فرزند

سندرم پلی کیستیک تخمدان در دوران بارداری
مراقبت های دوران بارداری

دانشنامه فرزند: اگر به سندرم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستید باردار شدن مشکل است. اگر با وجود این بیماری موفق به بارداری شدید ممکن است نگران عوارض احتمالی آن در دوران بارداری خود باشید.

مادران مبتلا به تخمدان پلی کیستیک به احتمال زیاد عوارض بارداری خاصی را تجربه می کنند. احتمال سقط جنین در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک 3 برابر است و در خطر بیشتر دیابت بارداری، التهاب، افسردگی بارداری، بیماری های قلبی، فشار خون بالا و پره اکلامپسی قرار دارند. احتمال نیاز به سزارین در این زنان بیشتر است. همچنین احتمال تولد نوزاد نارس در این مادران بیشتر می باشد و ممکن است فرزندشان مدتی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) بماند.

در مورد اینکه چگونه می توانید احتمال بروز عوارض این بیماری در دوران بارداری خود کاهش دهید با پزشک تان مشورت کنید. حفظ وزن مناسب بر مبنای شاخص توده بدنی (BMI) به وسیله داشتن برنامه غذایی متعادل و ورزش های مناسب این دوران، روش خوبی برای کاهش خطر عوارض بارداری است. همچنین محققان بر این باورند متفورمین (داروی دیابت) به دلیل کاهش سطح هورمون های مردانه و کاهش وزن (در صورتی که اضافه وزن دارید یا چاق هستید) ممکن است احتمال مشکلات بارداری را کاهش دهد، البته تحقیقات بیشتری برای تایید بی خطر بودن آن مورد نیاز است، با این حال پژوهش ها نتایج امیدبخشی را به دنبال داشته اند. با پزشک خود در مورد مناسب بودن این روش صحبت کنید. سندرم تخمدان پلی کیستیک بر باروری و بارداری شما تاثیرگذار است، اما با مراقبت و درمان صحیح می توانید بارداری بی خطری را پشت سر بگذارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...