دانشنامه فرزند

ناباروری ثانویه چیست؟
ناباروری

دانشنامه فرزند: خیلی وقت ها شما فکر می کنید چون یک بار باردار شده اید بنابراین دیگر مشکلات باروری نخواهید داشت و هر زمان بخواهید می توانید باردار شوید، اما همیشه به این آسانی نیست.

ناباروری ثانویه به معنای ناتوانی در باردار شدن یا عدم بارداری در فردی است که قبلا باردار شده، این موضوع بیش از آنچه فکر کنید رایج می باشد؛ علت تقریبا 50 درصد ناباروری ها است. در حقیقت بیشتر زوج ها ناباروری ثانویه را در مقایسه با ناباروری اولیه (ناباروری برای بار اول) تجربه می کنند. بارداری ثانویه در زنانی رایج است که تا اواخر دهه 30 یا حتی 40 سالگی، که باروری بسیار کاهش پیدا می کند، برای داشتن دومین فرزند صبر کرده اند.

گاهی اوقات باردار نشدن برای دومین بار یا در دفعات بعدی مربوط به عوارضی است که طی بارداری یا زایمان پیشین به وجود آمده است (مثلا آسیب به رحم)؛ اما غالبا علت ناباروری ثانویه همان دلایل دخیل در ناباروری اولیه مانند افزایش سن، چاقی مشکلات تخمک گذاری و غیره است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...