دانشنامه فرزند

تشخیص خونریزی لانه گزینی از قاعدگی
تست بارداری

دانشنامه فرزند: از آنجایی که خونریزی لانه گزینی جزء علائمی است که غالبا پیش از مشخص شدن بارداری اتفاق می افتد، تشخیص اینکه خونریزی خفیف مربوط به علائم اولیه بارداری است یا لکه بینی طبیعی منجر به قاعدگی، مشکل است و متاسفانه روشی قطعی برای تشخیص وجود ندارد.

بهترین راه برای تشخیص لکه بینی لانه گزینی از قاعدگی این است که چند روز منتظر بمانید و سپس تست بارداری انجام دهید. زمان آخرین نزدیکی نیز ممکن است برای فهمیدن آن به شما کمک کند. اگر خونریزی بیش از گذشت دو هفته از زمان نزدیکی رخ دهد بعید است که مربوط به لانه گزینی باشد.

با این وجود، تقریبا یک سوم زنانی که خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنند آن را متفاوت از لکه بینی پیش از قاعدگی معمول توصیف می کنند. برخی می گویند خونریزی لانه گزینی تیره تر است و در مقایسه با خونریزی قاعدگی قرمز نیست. برخی دیگر در زمان لکه بینی دچار گرفتگی خفیف عضلات می شوند، اما برای بیشتر زنان این دو نوع خونریزی اصلا فرقی با هم ندارد؛ بنابراین تنها شما نیستید که فکر می کنید این خونریزی مربوط به لانه گزینی است و چند روز بعد قاعده می شوید یا فکر می کنید خونریزی لانه گزینی، لکه بینی معمول قاعدگی است و سپس باردار می شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...