دانشنامه فرزند

ترشحات قهوه ای در طول دوره قاعدگی
لکه بینی

دانشنامه فرزند: گاهی ممکن است با دیدن ترشحات قهوه ای رنگ در طول چرخه قاعدگی خود نگران شوید. این ترشحات بسته به روزی که رخ داده اند ممکن است علت های مختلف داشته باشد.

ترشحات خفیف قهوه ای رنگ، چند روز بعد از قاعدگی (که گاهی اوقات متناوب است) غیر عادی نمی باشد؛ این ترشحات، معمولا خون کهنه ای هستند که در حال خارج شدن می باشند. ممکن است نزدیک زمان تخمک گذاری لکه بینی یا ترشحات صورتی و قهوه ای داشته باشید. گاهی اوقات ترشح قهوه ای رنگ نشان دهنده حساس بودن و واکنش بدن شما به تست واژینال، پاپ اسمیر یا نزدیکی است، به خصوص اگر شدید باشد.

ترشحات صورتی یا قهوه ای رنگ به مدت چند روز و نزدیک به زمان قاعدگی ممکن است اولین نشانه های بارداری باشد که همه زنان متوجه آن نمی شوند یا برای آن ها رخ نمی دهد. علت آن خونریزی لانه گزینی است و زمانی اتفاق می افتد که تخم بارور شده به غشای داخلی رحم وصل می شود. در این مرحله تشخیص اینکه علائم جسمی مانند نفخ، تورم سینه ها و آکنه مربوط به بارداری است یا سندرم پیش از قاعدگی سخت است؛ اما اگر نزدیکی محافظت نشده داشته اید و قاعدگی تان چند روز عقب افتاده بهتر است تست بارداری انجام دهید.

اگر در سن یائسگی هستید، معمولا 45 سالگی یا بالاتر، ترشحات قهوه ای رنگ ممکن است علائم پیش از یائسگی باشد که چند سال قبل از عبور به مرحله یائسگی شروع می شود. اگر دچار نوسانات خلقی، گر گرفتگی و بی خوابی هم شده باشید به این معناست که یائسگی نزدیک است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...