دانشنامه فرزند

فواید ویتامین های پریناتال
مولتی ویتامین

دانشنامه فرزند: پیش از تلاش برای بارداری، روزانه از ویتامین های پریناتال استفاده کنید و بعدها نتیجه این موضوع را خواهید دید.

رفع تهوع بارداری

ویتامین B6 به کاهش حالت تهوع کمک می کند و تحقیقات حاکی از آن است زنانی که پیش از بارداری یا در هفته های نخست بارداری روزانه مولتی ویتامین مصرف می کنند در سه ماه نخست بارداری حالت تهوع و استفراغ کمتری را (که با نام تهوع صبحگاهی نیز شناخته می شود) تجربه می کنند.

افزایش احتمال باروری

با مصرف ویتامین های پریناتال نه تنها از سالم بودن فرزندتان اطمینان حاصل می کنید بلکه باعث تسریع فرآیند باردار شدن شما می شود. بر اساس برخی تحقیقات استفاده از ویتامین های پریناتال به افزایش باروری کمک می کند.

کاهش عیوب مادرزادی

مهم ترین و شناخته شده ترین علت استفاده از ویتامین های پریناتال به علت اسید فولیک موجود در آن است که در مواد غذایی فولات نامیده می شود. پژوهش ها نشان می دهد مصرف کافی اسید فولیک پیش از نزدیکی و در مراحل اولیه بارداری خطر نقص لوله عصبی (مانند اسپینا بیفیدا) را به طور چشمگیری در جنین در حال رشد کاهش می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...