دانشنامه فرزند

تفسیر جواب آزمایش ژنتیک مثبت
آزمایش ژنتیک

دانشنامه فرزند: آزمایشات ژنتیک انواع مختلف دارند و بنابراین هزینه انجام این آزمایشات نیز متفاوت می شود، شما حتما باید ابتدا به مشاوره ژنتیک مراجعه نمایید تا آزمایشاتی که مناسب شما هستند مشخص گردد. هر فردی ممکن است آزمایشات متفاوتی لازم داشته باشد.

بهترین زمان برای انجام تست حامل ژنتیکی، پیش از بارداری است. اگر نتیجه تست شما و همسرتان مثبت باشد باید با پزشک متخصص باروری در مورد راه حل صحبت کنید، برای مثال با استفاده از تکنولوژی موجود کنونی می توان DNA جنین به وجود آمده از طریق IVF را برای جهش های خاص بررسی کرد که این موضوع، بررسی نقایص ژنتیکی جنین قبل از انتقال به رحم نامیده می شود. در صورتی که نتیجه مثبت باشد می توانید برای بارداری از اسپرم اهدایی و دیگر روش های پیشرفته استفاده کنید.

اگر تست حامل ژنتیکی را در دوران بارداری انجام داده باشید، در صورت مثبت بودن نتیجه باید آزمایش های دیگری انجام شود تا بیمار بودن نوزاد مشخص شود. مثبت بودن نتیجه این آزمایش ها به پیش اندیشی و برنامه ریزی مالی کمک می کند. همچنین می تواند به درمان زود هنگام بیماری پیش از تولد نوزاد و همچنین آمادگی برای مراقبت خاص هنگام تولد و پس از آن کمک کند. از آنجایی که اختلالات ژنتیکی اغلب موروثی است، انجمن مامایی و متخصصان زنان آمریکا پیشنهاد می کند خویشاوندان را از عواقب مثبت بودن نتیجه آگاه کنید تا بدانند آیا مایل به انجام آزمایش هستند یا خیر.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...