دانشنامه فرزند

بارداری در سن کمتر از 35 سال
بارداری

دانشنامه فرزند: اوج زمان باروری زن بین 20 تا 30 سالگی است، به همین دلیل معمولا پزشکان توصیه می کنند زنانی که قصد بارداری دارند در این سنین اقدام نمایند. بارداری در سن کمتر از 35 سال نیز مزایا و معایب خود را دارد.

مزایای بارداری در سن کمتر از 35 سال

با فرض این که هیچ مشکل پزشکی باروری را تحت تأثیر قرار ندهد، معمولا زنان جوان تر راحت تر باردار می شوند. بارداری در سن جوانی به این معناست که احتمالا انرژی کافی برای مراقبت و پیش رفتن پا به پای یک نوزاد پر جنب و جوش را دارید.

احتمال سقط جنین، زایمان زودرس، عیوب مادرزادی، ناهنجاری های ژنتیکی و عوارض بارداری مانند فشار خون بالا و دیابت بارداری در میان زنان زیر 35 سال کمتر است. باردار شدن زمانی که جوان تر هستید به این معناست که والدین شما (پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان) هم جوان تر خواهند بود.

راهنمایی: زنان زیر 35 سال در صورت عدم بارداری بعد از 12 ماه تلاش باید به متخصص مراجعه کنند.

معایب بارداری در سن کمتر از 35 سال

ممکن است زوج های جوان تر نسبت به زوج های مسن تر وضعیت مالی ثابتی نداشته باشند و احتمالا خانواده به درآمد هر دو والدین نیاز دارد، بنابراین هر دو والدین حتی در صورتی که ترجیح می دهند در خانه باشند باید حداقل به صورت نیمه وقت کار کنند.

ممکن است رابطه زوج های جوان پایدار نباشد و با اضافه شدن مسائل بارداری و نوزاد به این مشکل باعث افزایش فشار روحی آن ها شود. بچه دار شدن در سنین پایین ادامه روابط زوج هایی را که رابطه خوبی باهم ندارند مشکل تر می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...