دانشنامه فرزند

بارداری در سن 35 سال و بیشتر
تست بارداری

دانشنامه فرزند: بزرگ ترین مانعی که برای بارداری در سنین بالا وجود دارد احتمال باروری است، میزان باروری از سن 30 سالگی به تدریج کاهش می یابد و از سن 35 تا 40 به طور قابل توجهی باردار شدن دشوار می شود.

مزایای بارداری در سن 35 سال و بیشتر

وقتی مسن تر هستید احتمالا از نظر مالی هم تأمین می باشید و این می تواند یک مزیت برای باردار شدن محسوب شود. مادران مسن تر خواهان رسمی شدن در شغل خود هستند، بنابراین در صورتی که مایل باشید بازگشت به کار بعد از بارداری آسان تر خواهد بود. روابط شما با همسرتان پایدارتر است که این موضوع برای مادر، پدر و نوزاد مفید می باشد. بارداری در سنین بالاتر زمان بیشتری را برای مسافرت و دستیابی به اهدافی که در برنامه زندگی شما قرار دارند در اختیارتان قرار می دهد، بنابراین با بچه دار شدن فرصتی را از دست نخواهید داد.

راهنمایی: زنان بالای 35 سال که تلاش شان برای بارداری به مدت 6 ماه ناموفق بوده است باید به متخصص مراجعه کنند. زنان بالای 40 سال که در تلاش برای بارداری هستند باید فوراً به متخصص مراجعه کنند.

معایب بارداری در سن 35 سال و بیشتر

هر چه سن بالاتر برود باردار شدن بسیار سخت خواهد بود. اگر در باردار شدن مشکل دارید، احتمالا به لقاح آزمایشگاهی (IVF) یا دیگر معالجات باروری نیاز خواهید داشت که ممکن است پر هزینه باشد. بارداری در سن بالا خطر بارداری خارج از رحم، سقط جنین، زایمان زودرس، مرده زایی، پره اکلامپسی، دیابت بارداری و عیوب مادرزادی را افزایش می دهد؛ همچنین احتمال سزارین در زنان مسن تر بیشتر است.

شما به اندازه والدین جوان تر انرژی ندارید و همراه شدن با نوزاد یا کودک پر جنب و جوش بسیار مشکل خواهد بود. با پیر شدن احتمال مشکلات سلامتی مانند دیابت و فشار خون نیز افزایش می یابد؛ که بر باردار شدن شما تاثیر گذاشته و نمی توانید به خوبی از نوزادتان مراقبت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...