دانشنامه فرزند

آیا جواب بی بی چک صحیح است؟
بی بی چک

دانشنامه فرزند: میزان صحت تست بارداری به زمان و چگونگی استفاده از آن بستگی دارد، اما صحت بعضی از آن ها در صورت پیروی از دستورالعمل، بالای 99 درصد است. برخی عوامل، تعیین کننده میزان صحت تست بارداری می باشند.

زمان انجام تست بارداری

بعضی از بی بی چک ها می توانند پیش از رسیدن موعد قاعدگی باردار بودن یا نبودن را تشخیص دهند و ممکن است جواب شان نیز صحیح باشد، اما اگر تا زمان قاعدگی منتظر بمانید یعنی زمانی که بدن شما در حال تولید مقدار کافی هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) است، نتیجه تست دقیق و صحت نتیجه 90 درصد خواهد بود.

زمان لانه گزینی جنین

در 10 درصد زنان لانه گزینی در روز اولی که باید پریود می شدند و به دلیل بارداری اتفاق نیفتاده رخ می دهد، به این معنا که حتی اگر یک روز یا دو روز بعد از روزی که باید پریود می شدید منتظر بمانید نتیجه دقیق نخواهد بود؛ بنابراین هر چقدر تعداد روز بیشتری منتظر بمانید احتمال تولید هورمون hCG در بدن تان بیشتر خواهد بود و نتیجه تست صحیح تر است.

غلظت ادرار

برای تست بارداری باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده کنید که در این زمان دارای هورمون hCG بیشتری است؛ اما در حال حاضر تست ها آن قدر حساس اند که همیشه هم نیاز به استفاده از اولین ادرار نیست، هر چند اگر تست را ابتدای صبح انجام دهید بهتر است. همچنین، نوشیدن مقدار زیادی مایعات پیش از انجام تست، ادرار را رقیق می کند و بر نتیجه تأثیر می گذارد.

خبر خوب اینکه هر زمان که تست را انجام می دهید، اشتباه بودن نتیجه مثبت آن بسیار کمتر از اشتباه بودن نتیجه منفی است؛ بنابراین اگر نتیجه مثبت شد به احتمال خیلی زیاد شما باردارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...