دانشنامه فرزند

داروهای سقط جنین
داروی سقط جنین

دانشنامه فرزند: سقط جنین در کشور ما یک عمل غیر قانونی و غیر شرعی است اما در صورتی که نامه پزشک قانونی داشته باشید می توانید برای سقط جنین اقدام نمایید. یکی از راه های آن استفاده از داروهای سقط جنین است. بسته به اینکه چقدر از بارداری تان گذشته است می توانید از داروهای سقط جنین برای پایان دادن به بارداری تان استفاده کنید.

پس از انتخاب قرص سقط جنین باید دارو و دستور استفاده از آن را از پزشک تان دریافت کنید. پزشک همچنین ممکن است برای جلوگیری از عفونت رحم، آنتی بیوتیک و داروی ضد درد تجویز کند. زنانی که سقط جنین با دارو را انتخاب می کنند باید دستورات پزشک را دقیقا انجام دهند. مراجعه بعدی به پزشک برای بررسی عوارض معمولا 2 هفته بعد از مصرف قرص های سقط جنین انجام می شود.

زمانی که داروی سقط جنین مصرف شد زنان دچار خونریزی واژینال شبیه به قاعدگی شدید می شوند. عوارض دیگر قرص های سقط جنین شامل گرفتگی عضلات شکم، حالت تهوع، استفراغ، تب و لرز، سردرد و اسهال است؛ اما در صورت خونریزی شدید و غیرطبیعی، درد شدید شکمی یا کمر، تب شدید یا ترشحات بدبوی واژینال باید فوراً با پزشک تماس بگیرید.

احتمال موفقیت در سقط جنین به وسیله قرص 97 درصد است. در صورتی که قرص های سقط جنین کاملا موثر نباشد به روش دیگری برای سقط جنین نیاز است. زنان پس از پایان سقط جنین حدودا 4 الی 8 هفته بعد پریود می شوند. به دلیل بازگشت باروری به حالت طبیعی بعد از استفاده از قرص های سقط جنین تا زمانی که برای باردار شدن مجدد آمادگی پیدا کنید باید از قرص های مناسب برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد. بعد از سقط جنین حداقل 3 الی 6 ماه باید جلوگیری از بارداری داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...