دانشنامه فرزند

می ترسم مادر خوبی برای فرزندم نباشم
مادر

دانشنامه فرزند: ممکن است در دوران بارداری خود با افکار و ترس های جدیدی مواجه شوید. شاید در این دوران چند باری به این موضوع فکر کرده اید که «نکند من مادر خوبی نشوم»، «آیا من می توانم کودک خوبی تربیت کنم؟»، «آیا من از پس مشکلاتش برمی آیم؟»

احتمالا تاکنون دیگر می دانید که یکی از متهمین ردیف اصلی اکثر مشکلات شما در دوران بارداری تغییرات هورمونی است. هورمون ها علاوه بر ایجاد عوارض جسمانی در دوران بارداری برای شما پا را فراتر گذاشته و عواطف و احساسات تان را نیز دستخوش تغییرات می کنند، اما شما هم نباید بیکار بنشینید پس بهتر است به جنگ افکار منفی بروید.

چند لحظه ای به چهره والدین خود نگاه کنید. به این فکر کنید که پدر و مادر فوق العاده ای دارید که به شما زندگی بخشیدند و با تمام وجودشان به شما عشق می ورزند. همیشه و تحت هر شرایطی شما را حمایت می کنند. آن ها برای شما بهترین هستند و اگر کمی فکر کنید می بینید حاضر نیستید که والدین تان را با هیچ کس عوض کنید. خبر خوش این است که فرزند شما هم قرار است همین حس را داشته باشد پس نگران نباشید شما برای فرزند خود بهترین هستید و به زودی قرار است مهم ترین افراد در زندگی یک نفر بشوید. این قشنگ ترین حس دنیاست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامت روحی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...