دانشنامه فرزند

هشت ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: نوزادان سالم نیز در طول روز ممکن است سرفه کنند. در واقع این سرفه جهت پاکسازی ترشحات از طریق راه تنفسی می باشد. اما گاهی اوقات سرفه می تواند نشانه یک بیماری باشد. نوع سرفه برای بیماری های مختلف متفاوت است. با شناسایی انواع سرفه می توانید تشخیص بیماری کودک را تسریع بخشید.

رشد فرزند شما

بینایی کودک شما که قبلا در حدود 20 تا 40 سانتی متر بوده است، اکنون به خوبی یک فرد بزرگسال تکامل یافته است و درک عمیق و واضحی از اشیا به دست آورده است. اگر چه هنوز دید نزدیک کودک بهتر است، اما دوربینی او و قدرت تشخیص اشیا و چهره افراد در فضای اتاق پیشرفت کرده است. او ممکن است اسباب بازی خود را در گوشه ای از اتاق ببیند و سعی کند چهار دست و پا خود را به آن برساند. رنگ چشمانش به رنگ اصلی خود نزدیک شده و تنها شاید تغییرات ظریفی را در آینده مشاهده نمایید.

زندگی شما: دشواری های مراقبت از کودک

زمانی که کودک شروع به فعالیت و جنب و جوش می کند، مراقبت از او می تواند به کاری طاقت فرسا تبدیل شود. هنگامی که شما احساس نا امیدی می کنید دادن یک استراحت اجباری به خود تان می تواند کمک کند.

زمانی که احساس سردرگمی می کنید، برای زمان کوتاهی کودک را در یک پارک بازی مخصوص کودکان قرار دهید. این می تواند یک ایده خوبی باشد برای زمانی که یک کودک سالم گریه های بی دلیل را برای لجاجت در پی می گیرد. زمانی که شما در حال آرام کردن خود تان هستید، از امنیت کودک خود مطمئن شوید. اگر کودک در شب هنگام گریه را آغاز کرد، قبل از رفتن برای بررسی موضوع، آرامش خود را حفظ کنید. کشیدن چند نفس عمیق و یا شمردن تا 10 قبل از رویارویی با یک حادثه بد، بعد از گذراندن یک روز سخت، می تواند در حفظ آرامش شما موثر باشد. هنگامی که نوزاد تان در خواب است شما نیز گاهی بخوابید. در صورت امکان از همسر تان بخواهید به طور منظم به شما کمک کند، نه فقط وقتی که آستانه تحمل تان را از دست می دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...