دانشنامه فرزند

همه چیز درباره لانه گزینی
لانه گزینی

دانشنامه فرزند: بعد از اینکه اسپرم و تخمک با یکدیگر ملاقات کردند و لقاح صورت گرفت به سمت رحم حرکت می کنند، لانه گزینی به معنی اتصال سلول بارور شده به دیواره رحم مادر است.

لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟

لانه گزینی معمولا شش تا ده روز پس از لقاح آغاز می شود. تعیین اینکه لانه گزینی چند روز بعد از تخمک گذاری رخ می دهد ممکن نیست، چون مهم زمان لقاح یعنی رسیدن اسپرم و تخمک به هم است.

لکه بینی همیشه نشانه لانه گزینی است؟

لکه بینی و ترشحات قهوه ای می تواند هم طبیعی و در اثر لانه گزینی جنین در رحم، نشانه ای از تهدید به سقط و گاها بارداری خارج رحمی باشد. برای تشخیص دقیق علت و دریافت دارو در صورت لزوم باید به پزشک مراجعه نمایید.

لکه بینی لانه گزینی نیاز به درمان دارد؟

لکه بینی اگر مربوط به لانه گزینی باشد نیازی به درمان دارویی و استفاده از شیاف ندارد، اما اگر در ادامه بارداری لکه بینی و خونریزی داشتید به پزشک مراجعه کنید تا بررسی و در صورت نیاز شیاف تجویز شود.

تفاوت لکه بینی قاعدگی و لانه گزینی چیست؟

اگر حجم پریود مثل همیشه باشد و خونریزی واضح داشته باشید، یعنی باردار نیستید. اما برخی لکه بینی بسیار کم یا خونریزی بسیار اندک و خفیف حین بارداری دارند که ناشی از لانه گزینی جنین در رحم است و آن را با پریود اشتباه می گیرند. به همین خاطر فکر می کنند پریود شده اند. در حالی که پریودی وجود نداشته و ناشی از لانه گزینی جنین در رحم است.

مراقبت های لازم در زمان لکه بینی لانه گزینی

بیشتر استراحت کنید، فعالیت سنگین نداشته باشید و از نزدیکی و خصوصا تحریک و دستکاری سینه ها بپرهیزید.

لانه گزینی همیشه همراه با لکه بینی است؟

لانه گزینی در همه خانم ها همراه با دیدن لکه نیست پس از این بابت نگران نباشید. علائم بارداری در همه به یک شکل نیست و ممکن است همه علائم را با هم نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 33 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...