دانشنامه فرزند

هشت ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: کودک شما پر جنب و جوش شده و احتمال زمین خوردن او افزایش یافته است. در این زمان حفظ آرامش شما در هنگام نشان دادن واکنش به اتفاق، بسیار اهمیت دارد. برآمدگی های حاصل از ضربه در اغلب مواقع آسیب جدی به کودک نمی رساند.

رشد فرزند شما

هنگامی که فرزند شما شروع به ایستادن یا حرکت به صورت چهار دست و پا می کند، ممکن است این سوال پیش آید که آیا کفش های واقعی ضروری می باشد یا خیر. اغلب پزشکان و متخصصین معتقدند که تا زمانی که کودک در حال راه رفتن در اطراف اتاق است نیاز به کفش نمی باشد. پای کودک به سرعت رشد می کند و اگر پنجه هایش با کفش ها یا جوراب های تنگ منقبض باشند، نمی توانند آن طور که باید رشد کنند. راه رفتن پا برهنه، موجب تقویت عضلات ساق پا و قوس کف پای کودک می شود. هم چنین حس کردن آن چه که بر آن راه می رود، باعث کمک به حفظ تعادل او می شود.

زندگی شما: تحرک

تحرک به جای کاهش باعث افزایش سطح انرژی شما می شود. البته رمز این موضوع انتخاب تمرینات ورزشی متناسب با برنامه شما است.

  • بیرون رفتن پیاده روی، آهسته دویدن و یا گردش در یک زمان خاص به طور منظم به همراه کودک تان را در برنامه خود بگنجانید. کودک را در یک کالسکه قرار دهید، تا زمانی که شما در حال ورزش هستید او با دیدن شما به هیجان بیاید.

  • رفتن به کلاس همراه با کودک برخی از باشگاه های ورزشی و کلاس های یوگا، محلی برای نگهداری و مراقبت از کودک دارند.

  • تمرینات ورزشی در خانه با تکمیل تجهیزات ورزشی و یا انواع دی وی دی و فیلم های آموزشی در این باره شما می توانید در زمان استراحت یا خواب نیمروز کودک، تمرینات ورزشی خود را انجام دهید.

  • رقصیدن به همراه کودک کودک شما از موسیقی و تحرک لذت می برد، پس چرخیدن در اطراف می تواند برای شما یک ورزش محسوب شود.

  • اجتناب از مسیر های کوتاه به وسیله پارک کردن ماشین در محلی دور تر از مقصد، خود را مجبور به پیاده روی سازید، هم چنین انتخاب پله به جای آسانسور یا پله برقی می تواند تحرک شما را افزایش دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...