دانشنامه فرزند

همه چیز درباره آزمایش ذخیره تخمدان
ذخیره تخمدان

دانشنامه فرزند: هورمون AMH توسط فولیکول های در حال رشد (حاوی تخمک) تولید می شود، این هورمون شاخصی از تعداد و کیفیت تخمک های در حال تولید در چرخه قاعدگی محسوب می شود. آزمایش بررسی سطح آنتی مولرین هورمون AMH آزمایشی است که سطح ذخیره تخمدان ها را بررسی می کند.

آزمایش ذخیره تخمدان برای چه کسانی مناسب است؟

این آزمایش برای خانم هایی که ناباروری را تجربه می کنند و بیش از ۳۵ سال سن دارند، خانم هایی با تغییرات واضح در وضعیت پریودها (کاهش) و مشکوک به یائسگی زودرس هستند، خانم هایی که قصد مصرف داروهای کمک باروری داشته و یا قصد انجام روش های کمک باروری همچون آی وی اف (ivf) را دارند، مناسب است.

آزمایش ذخیره تخمدان را چه زمانی باید انجام دهم؟

این آزمایش در هر روزی از دوره ماهیانه قابل انجام است و شرایط خاصی برای انجام آزمایش وجود ندارد، اما نکته مهم این است که در صورت پایین بودن سطح این هورمون در آزمایش لازم است برای چندین مرتبه در آزمایشگاه های معتبر تکرار شود تا از پاسخ اطمینان حاصل گردد.

چه راهی برای افزایش ذخایر تخمدانی هست؟

راه افزایشی برای ذخیره تخمدان وجود ندارد. کم بودن آن نشانه نزدیک بودن یائسگی و از دست رفتن توانایی باروری است. اگر ذخیره تخمدانی شما در آزمایش کم بود به پزشک مراجعه کنید تا بر حسب شرایط و تصمیم شما برای بچه دار شدن راهکارهایی از جمله فریز تخمک یا روش های کمک باروری را پیشنهاد دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 17 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...