دانشنامه فرزند

سلامتی در بارداری دوم
بارداری دوم

دانشنامه فرزند: همان گونه که پیش از بارداری نوزاد اول باید سالم باشید، قبل از بارداری دوم هم باید به فکر سلامتی خود باشید. بدن شما یک بارداری و زایمان را پشت سر گذاشته و با قبل از بارداری اول تان متفاوت است.

به گفته متخصصان، بهبودی پس از زایمان یک سال تمام زمان می برد و آن به دلیل کاهش ویتامین، فشار آمدن به سیستم باروری و نوسان وزن می باشد، اما قانونی وجود ندارد که برای بارداری دوم باید یک سال صبر کنید. اگر به وزن پیش از بارداری تان برگردید، خوب غذا بخورید و به اندازه کافی برای بارداری دوم پر انرژی باشید دلیلی ندارد که برای بارداری مجدد اقدام نکنید. برای بارداری پشت سر هم دلایل مخالف و موافقی وجود دارد که در زیر ارائه می شود. مزایای بارداری ها با فاصله زمانی کم:

  • اگر نگران سن و قدرت باروری خود هستید بهتر است بدانید هر چه برای بارداری دوم زودتر اقدام کنید جوان تر خواهید بود و احتمالا قدرت باروری تان هم بیشتر است.

  • احتمالا شیطنت های فرزند اول تان باعث شده تا شرایط جسمی خوبی پس از تولد نوزاد اول داشته باشید و راحت تر برای بارداری دوم اقدام کنید.

  • از آنجایی که شبانه روز مشغول هستید، زمانی برای توجه به علائم مربوط به هر بارداری نخواهید داشت.

معایب بارداری ها با فاصله زمانی کم:

  • در دومین بارداری نمی توانید به هر اندازه که خواستید استراحت کنید یا بخوابید چون نوزاد اول تان نیازمند توجه دائم شماست و در غیر این صورت سر و صدا می کند.

  • برخلاف اولین بارداری تان، باید کارهای سنگینی انجام دهید، حتی اگر کمردرد داشته باشید مجبورید فرزندتان را بغل کنید.

  • اگر اولین زایمان خود را به صورت سزارین انجام داده اید، زایمان طبیعی به مدت 18 ماه الی 2 سال برای تان دشوار خواهد بود.

  • اگر در بارداری دوم نیز تصمیم دارید با پستان به نوزاد شیر دهید شاید مجبور شوید به دو نوزاد همزمان شیر بدهید، بنابراین باید مراقب باشید تا سطح مواد مغذی بدن تان را بالا نگه دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...