دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی و بی بی چک منفی
بی بی چک

دانشنامه فرزند: تاخیر در قاعدگی ممکن است باعث شود استرس فراوانی بگیرید، اگر در حال اقدام به بارداری باشید این استرس سرشار از حس خوب هست و اگر تصمیمی برای بچه دار شدن ندارید این استرس ممکن است بیشتر ترسناک باشد. در این مواقع اولین اقدامی که اغلب خانم ها انجام می دهند استفاده از تست بارداری خانگی است، اما اگر پاسخ این تست منفی بود چه معنایی می تواند داشته باشد.

ممکن است یکی از دلایل منفی شدن تست این باشد که آن را زود انجام داده اید. اگر چه بعضی از تست های بارداری ادعا می کنند در زمان تاخیر در قاعدگی می توانند پاسخ صحیح را نشان دهند، اما بیشتر تست های بارداری خانگی تا زمانی که قاعدگی تان به مدت 2 هفته تاخیر نداشته باشد نتیجه مثبت را نشان نمی دهند. تست های بارداری خانگی وجود هورمون بارداری hCG در ادرار را مشخص می کنند، بدن شما به محض بارداری شروع به تولید این هورمون می کند، اما مقدار آن به اندازه ای نیست که به وسیله تست بارداری خانگی قابل تشخیص باشد. اگر نتیجه تست بارداری تان (بی بی چک) منفی بود، ممکن است باردار باشید اما مقدار hCG تولید شده توسط بدن به اندازه ای نباشد که توسط تست بارداری خانگی مشخص شود.

چند روز دیگر منتظر بمانید و دوباره تست را انجام دهید. سطح hCG در اوایل بارداری فورا افزایش می یابد، بنابراین زمانی که مجددا تست را انجام می دهید نتیجه دقیق تر خواهد بود. اگر نتیجه مثبت است به شما تبریک می گوییم! اگر منفی است با پزشک تان یا با شماره 70701050 - 021 تماس بگیرید و در این باره مشورت کنید. ممکن است چرخه قاعدگی شما بدون دلیل کمی عقب افتاده باشد یا ممکن است بر اثر استرس، افزایش یا کاهش وزن زیاد، ورزش بیش از حد، عدم توازن هورمونی یا علت دیگری باشد که پزشک آن را تشخیص می دهد. از آنجایی که این عوامل می توانند مانع از تلاش برای بارداری شوند بهتر است آن ها را با دقت بررسی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 37 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...