دانشنامه فرزند

تاثیر سیگار کشیدن بر باروری
سیگار کشیدن

دانشنامه فرزند: شواهد گویای این مسئله است که سیگار کشیدن باعث کاهش قدرت باروری می گردد. پیش از این متخصصان بر این عقیده بودند سیگار کشیدن به تعداد زیاد فقط به تخمدان ها آسیب می رساند، اما پژوهش های جدید نشان می دهد سیگار کشیدن علاوه بر تخمدان ها به رحم نیز آسیب می رساند؛ بنابراین سیگار کشیدن برای خانم هایی که در حال اقدام به بارداری هستند تاثیر منفی دوگانه ای به دنبال دارد.

اگر سعی دارید باردار شوید، این عادت منفی را فورا ترک کنید و بدانید استعمال دود سیگار خیلی خطرناک است. حتی وقت گذراندن در اتاقی که مملو از دود است یا افراد در حال سیگار کشیدن هستند و این دود بر روی لباس ها، مو و پوست آن ها می ماند، می تواند بر سلامت و باروری شما تاثیر بگذارد.

به منظور افزایش شانس بارداری تا جایی که می توانید از سیگار کشیدن دوری کنید و اگر همسرتان عاشق مصرف نیکوتین است او را نیز مجبور به ترک این عادت کنید. او نه تنها شما را در معرض دود سیگار قرار می دهد بلکه باعث کاهش تعداد اسپرم های خودش هم می شود (اگر دلایل سلامت شخصی او را متقاعد به ترک سیگار نکرد ممکن است این دلیل او را مجاب کند). حتی اگر سعی کند اکثر دود را به بیرون بدمد باز هم تاثیر منفی را گذاشته و خانه شما چند برابر خانه ای که در آن افراد غیر سیگاری زندگی می کنند به این ماده آلوده است. اگر شما و همسرتان نیاز دارید سیگار را ترک کنید روش های زیادی برای ترک سیگار وجود دارد که می توانید امتحان کنید. با پزشک تان در مورد روشی که برای شما مناسب است مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...