دانشنامه فرزند

راهکارهای طلایی برای مقابله با تهوع بارداری
تهوع در بارداری

دانشنامه فرزند: یکی از آزاردهنده ترین مشکلات دوران بارداری که بسیاری از مادران آن را تجربه می کنند تهوع بارداری است که گاهی با استفراغ همراهی دارد و به نام «بیماری صبحگاهی» نیز شناخته می شود. شدت و زمان بروز تهوع بارداری در هر خانمی با دیگری متفاوت بوده و البته برخی مادران باردار ممکن است هرگز آن را تجربه نکنند.

از آنجا که این عارضه، می تواند احتمال وقوع مشکلاتی همچون بی اشتهایی، کم آب شدن بدن، کاهش وزن و ضعف و خستگی مادر باردار را به همراه داشته باشد، مقابله موثر با آن اهمیت زیادی دارد. اگرچه درمان های دارویی و غیردارویی متعددی برای مقابله با تهوع بارداری در دسترس هستند اما برخی نکات در عین سادگی اهمیت و ارزش زیادی داشته و تأثیر چشمگیری بر کم کردن شدت تهوع دارند. اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید یا خانمی از اطرافیان تان دچار تهوع بارداری است توصیه می کنیم با 5 راهکار طلایی مقابله با تهوع بارداری آشنا شوید:

  1. صبح ها، زمانی که از خواب بیدار شدید، برای پانزده تا بیست دقیقه در جای خود همچنان به صورت دراز کشیده مانده و به سرعت از جای تان بلند نشوید. به علاوه در کنار تخت خود از شب قبل کمی نان تست و یا بیسکویت خشک قرار داده و قبل از بلند شدن از جای تان، به آرامی مقداری از آن بخورید.

  2. از هوای آزاد غافل نشوید. جریان هوای آزاد حال شما را بسیار بهتر از آن چیزی که فکر می کنید خواهد کرد. پس دقت کنید که منزل و یا اتاق کارتان تهویه مناسب داشته باشد و اگر برای تان مقدور است روزانه چندین قدم در محیط بیرون پیاده روی کنید.

  3. اگر برای تان سخت است، نیازی نیست حجم غذای تان مانند گذشته باشد، حتی چند قاشق بخورید کافی است، اما در عوض به تعداد وعده های غذایی خود افزوده و هرگاه گرسنه شدید یک خوراکی کوچک بخورید.

  4. از معجزه رایحه ها غافل نشوید و لیموی تازه بو کنید.

  5. در نهایت از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی، پر ادویه و چرب اجتناب نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...