دانشنامه فرزند

نه ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: در نه ماهگی کودک خود را یک خزنده ماهر می بینید. در حالی که می تواند اسباب بازی خود را در یک دست بگیرد و با کمک دست دیگر و دو زانو از جایی به جای دیگر برود. حتی برخی از کودکان پله ها را به سهولت بالا و پایین می روند. پس بهتر است مسایل ایمنی محیط اطراف کودک را بیشتر بررسی نمایید.

رشد فرزند شما

دوری از کودک به علت اضطراب جدایی، در هر زمانی بسیار سخت می باشد. اما در حال حاضر مسافرت با نوزاد می تواند سخت تر باشد. کودک به چهره ها و مکان های آشنا علاقه دارد. بنابراین بودن در جاده می تواند حس امنیت و روال زندگی او را برهم زند، به خصوص در زمان بازدید از یک مکان جدید و یا ملاقات با افراد غریبه می تواند این موضوع را تشدید سازد.
در این سن کودک مفهوم سفر را در نمی یابد، اما متوجه مکان های نا آشنا و جدید می گردد. پس بهتر است خود را برای بد خلقی های او آماده سازید و چند سرگرمی مانند کتاب، اسباب بازی های موزیکال و عروسک های خیمه شب بازی و اگر عروسک خاصی مورد علاقه ی اوست را همراه داشته باشید. زمانی را برای دور بودن از افراد غریبه برنامه ریزی کنید.

زندگی شما: میان وعده های سالم

میان وعده ها در زمانی که کودک در حال رشد می باشد تبدیل به یک امر حیاتی برای والدین می گردد. برخی پیشنهادات برای داشتن میان وعده های سالم عبارت اند از:
هنگامی که شما جهت رفتن به گردش یک بسته پوشک اضافی در کیف خود قرار می دهید، بهتر است بردن میان وعده های مغذی با حمل آسان را نیز در نظر بگیرید. همیشه در آشپزخانه خود مواد غذایی سالم و قابل حمل داشته باشید. برخی از این مواد غذایی عبارت اند از: میوه های تازه، آبمیوه ها، غلات سبوس دار یا کراکر با پنیر، سبزیجات خام، بسته های کوچک ماست، مخلوط میوه های تازه یا یخ زده و مواد غذایی بسته بندی با ارزش غذایی رضایت بخش. مصرف کافئین را به خصوص اگر در حال تغذیه با شیر مادر هستید محدود سازید. مایعات فراوان را فراموش نکنید. می توانید مایعاتی مانند آب را همراه با یک تکه از پرتقال یا لیمو طعم دار سازید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 23 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...