دانشنامه فرزند

چگونه فرزندان ما رشد می کنند: از دو سالگی تا هفت سالگی
رشد کودک

دانشنامه فرزند: کودکی دوران مهمی در شکل گیری شخصیت و رفتار افراد می باشد، پس رفتار با کودک در این سنین از اهمیت بالایی برخوردار است شما باید مراحل سنی مختلف فرزندتان را بشناسید.

دو تا سه سالگی

کودکان در این بازه زمانی چیزهای بسیاری را یاد می گیرند. آن ها دوست دارند نزدیک به والدین خود باشند اما همچنان به کشف دنیای اطراف بپردازند. می خواهند کارها را بدون کمک انجام دهند و از کلمه «نه» زیاد استفاده می کنند. اگر چیزی را که می خواهند به دست نیاورند ممکن است داد و فریاد به راه انداخته و پاهای خود را به زمین بکوبند. این موضوع می تواند والدین را کلافه کند اما باید بدانید این یک مرحله طبیعی از رشد او می باشد، باید به کودکان عشق و محبت نشان داده و آن ها را ایمن نگه دارید.

سه تا پنج سالگی

در این سن کودکان عاشق صحبت کردن می شوند و سوالات زیادی می پرسند. با خانواده، دوستان، اسباب بازی ها و حتی خودشان صحبت می کنند. سعی می کنند دوست پیدا کنند، در این زمان می توانند درست و غلط را از هم تشخیص دهند.

پنج تا هفت سالگی

در این بازه سنی پر از ایده و انرژی می باشند. از بازی کردن، داستان سازی و ساختن اشیا لذت می برند. رفتن به مهد کودک و پیش دبستانی برای آن ها تغییری بزرگ و هیجان انگیز و البته خسته کننده و ترسناک می باشد. می خواهند سایرین آن ها را دوست بدارند و مانند افراد بزرگسال با آن ها رفتار شود. نامهربانی سایر کودکان می تواند باعث آشفتگی آن ها شود. در انجام کارهای خواسته شده می توانند کند باشند، بنابراین شما به عنوان والدین باید بسیار صبور باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...