دانشنامه فرزند

چگونه باید باردار شوم؟
باردار شدن

دانشنامه فرزند: بارداری در صورت آمیزش جنسی زن و مرد اتفاق می افتد. زمانی که مرد به انزال می رسد اسپرم ها وارد واژن زن می شوند، در صورتی که یک اسپرم وارد تخمک شود و آن را بارور سازد بارداری رخ می دهد. قبل از انزال نیز ممکن است مقداری از مایع منی (پیشاب) خارج شود که حاوی اسپرم است.

آیا می توان در اولین نزدیکی باردار شد؟

احتمال موفقیت در بارداری در هر ماه تنها 25 درصد است. یعنی در هر ماه (در صورت نزدیکی در بازه تخمک گذاری) احتمال این که باردار شوید تنها 25 درصد است. پس ممکن است شما در اولین اقدام باردار شوید و امکان دارد بارداری رخ ندهد. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید چقدر طول می کشد تا بارداری اتفاق بیفتد.

آیا در هنگام عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

عمر اسپرم در بدن زن بین 3 تا 5 روز می باشد. ممکن است شما در دوران پریود خود نزدیکی داشته باشید و اسپرم در بدن شما زنده بماند و در صورتی که تخمک گذاری رخ دهد منجر به بارداری شود.

زمان نزدیکی با زمان لقاح یکی است؟

خیر، این دو زمان ممکن است با هم متفاوت باشند. هیچ کس نمی تواند زمان دقیق لقاح را برای تان مشخص سازد. تخمک حدود 24 الی 36 ساعت زنده می ماند اما اسپرم طول عمر بیشتری دارد و این که دقیقا چه زمانی لقاح صورت گرفته قابل تخمین نیست.

تخمک چه زمانی آزاد می شود؟

تخمک حدودا 14 روز قبل از شروع قاعدگی آزاد می شود. در قاعدگی های منظم تاریخ شروع قاعدگی بعدی تا حدودی قابل تخمین است، بنابراین می توان تاریخ شروع قاعدگی بعدی را حدس زد و 14 روز از آن کم کرد تا روز تخمک گذاری مشخص شود اما در قاعدگی های نامنظم تنها می توان بازه ای که احتمال باروری در آن بیشتر است را تخمین زد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...