دانشنامه فرزند

آیا می توان بدون تخمک باردار شد؟
تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: بارداری برای بانوان تنها در روزهای محدودی رخ می دهد. چند روز قبل و بعد از زمان تخمینی تخمک گذاری، بازه تخمک گذاری نامیده می شود.

بارداری بدون تخمک گذاری ممکن نیست. مفهوم اصلی تلاش برای بارداری، مقاربت در طول دوره تخمک گذاری است. در روزهای حوالی تخمک گذاری در صورتی که انزال در واژن زن صورت گیرد احتمال بارداری وجود دارد. حتی تماس با پیشاب در این روزها ممکن است منجر به بارداری شود. در روزهای خارج از بازه تخمک گذاری، نزدیکی منجر به بارداری نمی شود اما به خاطر داشته باشید که تنها خدا می داند در بدن شما چه می گذرد و زمان دقیق تخمک گذاری تان چه وقت خواهد بود. اما راه هایی وجود دارد تا شما بتوانید به طور تقریبی بازه باروری خود را تخمین بزنید. یکی از راحت ترین روش ها برای این موضوع استفاده از ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند می باشد.

برای محاسبه زمان تخمک گذاری خود باید طول دوره های قاعدگی تان را بدانید. منظور از طول دوره قاعدگی فاصله زمانی بین دو پریودتان می باشد. شما باید تعداد روزهای بین اولین روز شروع خونریزی قاعدگی تا دوره بعد را بشمارید که بتوانید طول دوره قاعدگی تان را محاسبه کنید. البته تنها کافیست تاریخ شروع قاعدگی های تان در دوره های مختلف را بدانید، چون ماشین حساب طول دوره دانشنامه فرزند می تواند طول دوره های قاعدگی شما را محاسبه کرده و حتی منظم یا نامنظم بودن قاعدگی تان را مشخص سازد.

اگر قاعدگی شما منظم باشد تخمین روز تخمک گذاری تان آسان است، اما اگر نامنظم بود به این معنا نیست که شما دیگر نمی توانید باردار شوید. پس نگران نشوید ولی بهتر است سونوگرافی و آزمایش های هورمونی را انجام دهید تا علت نامنظمی قاعدگی های شما مشخص شود. سونوگرافی را بهتر است در اواسط دوره قاعدگی و آزمایش هورمونی را در روز سوم دوره انجام دهید. منظور از روز سوم دوره این است که سه روز از شروع خونریزی قاعدگی شما بگذرد.

پس فراموش نکنید که تخمین زمان تخمک گذاری و بازه باروری کلید مهمی در بازگشایی درهای مادر شدن می باشد. از تلاش ناامید نشوید هر چند هر ماه انتظار کشیدن برای مشاهده علامت + روی بی بی چک دشوار است، اما باید بدانید ممکن است این پروسه چندین ماه طول بکشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 1.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...