دانشنامه فرزند

مضرات مکیدن پستانک
پستانک

دانشنامه فرزند: پستانک وسیله ای پلاستیکی یا سیلیکونی و شبیه به نوک سینه مادر است که برای برخی کودکان مکیدن آن باعث آرامش می شود. پستانک فواید زیادی دارد از جمله، این وسیله بسیار مناسب کودکانی است که دچار درد های قولنجی می شوند و همچنین می تواند باعث کاهش احتمال خطر مرگ ناگهانی نوزاد در شب شود، اما در اینجا به مضرات آن اشاره می کنیم.

  • اگر در روزهای اول پس از تولد به نوزاد پستانک داده شود ممکن است باعث شود نوزاد کمتر به پستان مادر مک بزند و تغذیه با شیر مادر دچار اشکال گردد. بهتر است در روزهای اول بعد از تولد به نوزاد پستانک داده نشود.

  • برخی کودکان که عادت به مکیدن پستانک دارند ممکن است شب هنگام پستانک از دهان شان خارج شود و این موضوع آن ها را به دفعات به گریه بیندازد.

  • عفونت گوش میانی در کودکان کوچک تر از 6 ماه کمتر رخ می دهد اما احتمال ابتلا به این بیماری در کودکانی که پستانک می مکند بیشتر است.

  • مکیدن پستانک یا انگشت در سال اول تولد مشکل زیادی به وجود نمی آورد اما برخی متخصصین بر این باورند که اگر مکیدن پستانک بعد از یک سالگی ادامه یابد به علت فشاری که به لثه ها وارد می شود ممکن است موجب روی هم قرار نگرفتن دندان ها، کم شدن قوس فک و به وجود آمدن فاصله بین دو دندان فوقانی گردد. در صورتی که فرزند شما عادت به مکیدن پستانک دارد بهتر است از یک سالگی به تدریج این عادت را ترک نماید و نهایتا تا 18 ماهگی به طور کامل قطع کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه با شیر خشک» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...