دانشنامه فرزند

راه های کاهش وزن پس از زایمان
کاهش وزن پس از زایمان

دانشنامه فرزند: یکی از مشکلات مادران پس از زایمان، اضافه وزن است در زمان شیردهی شما به ۶۰۰ کالری علاوه بر میزان مصرف عادی نیاز دارید اما برای به دست آوردن این میزان کالری نباید در مصرف غذاهای چرب زیاده روی کنید بلکه به جای آن مصرف غذاهای غنی از فیبر و میوه مصرف کنید.

چند روز پس از زایمان از کمربند مخصوص کوچک کردن شکم استفاده کنید. این وسیله باعث جمع شدن عضلات شکم و کاهش اندازه شکم می شود. به طور منظم میان وعده های سالم مانند میوه خشک، ماست، میوه های تازه حاوی آب مانند هندوانه، سیب، توت فرنگی و پرتقال مصرف نمایید.

فرزند شما بهترین همراه برای ورزش کردن است می توانید با او بازی کنید به طوری که کالری بسوزانید، کودک هم از این فعالیت لذت خواهد برد. در زمان خواب کودک می توانید به پیاده روی تند بپردازید.

روز خود را با مصرف صبحانه غنی از پروتئین مانند تخم مرغ و شیر شروع کنید. مصرف جو دوسر، سالاد، برشتوک صبحانه، عدسی و ... در وعده صبحانه احساس سیری طولانی مدت در طول روز ایجاد می کند. از مصرف غذاهای فرآوری شده بپرهیزید.

بهتر است هله هوله را کنار بگذارید. سوپ سبزیجات و مرغ غنی از پروتئین و ویتامین است اما باعث اضافه شدن چربی بدن نمی شود، علاوه بر آن مواد مغذی لازم برای نوزاد را تامین می کند.

به جای نان، پاستا، نودل و برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده کنید، زیرا مواد غذایی تصفیه نشده، غنی از فیبر و ویتامین است در حالی که مواد غذایی تصفیه شده باعث افزایش وزن می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...