دانشنامه فرزند

چگونه فرزندان ما رشد می کنند: از بدو تولد تا دو سالگی
رشد کودک

دانشنامه فرزند: فرزندان ما از لحظه ای که به دنیا می آیند در حال رشد و تغییر هستند. هر کودکی با دیگری متفاوت است، برخی از کودکان به سرعت رشد می کنند و برخی رشد آرامی دارند.

صفر تا شش ماهگی

در شش ماه اول زندگی، کودکان دوست دارند در آغوش گرفته شوند و مورد نوازش قرار گیرند. از طریق گریه کردن سعی در برقراری ارتباط دارند. با تماشا کردن، گوش دادن و لمس نمودن یاد می گیرند. برای تقویت یادگیری می توانید اشیا با جنس های مختلف را جهت لمس و دیدن به او بدهید. حرف زدن، آواز و کتاب خواندن نوزادان را شاد کرده و مهارت کلامی آن ها را تقویت می کند، گوش دادن به صدای والدین برای آن ها آرامش بخش است.

شش تا دوازده ماهگی

در این سن نیاز دارند تا والدین و سایر اعضای خانواده با آن ها صحبت کنند، آواز و کتاب بخوانند و با آن ها بازی کنند. سر و صدای بیشتری می کند و سعی در جلب توجه والدین دارد. صدا و چهره اعضای خانواده را تشخیص می دهد و از صدا و چهره غریبه خجالت می کشد. می تواند بنشیند، بچرخد، دست افراد را بگیرد و سعی می کند چهار دست و پا حرکت کند و روی پاهایش بایستد.

دوازده ماهگی تا دو سالگی

تا دوازده ماهگی اکثر کودکان می توانند چند کلمه حرف بزنند و تا دو سالگی جملات ساده را بگویند. بازی می کنند و راه رفتن را می آموزند. آن ها باید نزدیک اعضای خانواده باشند و دوست دارند خیلی زیاد بغل کنند و بغل شوند. شروع به الگو برداری از والدین کرده و کارهای پدر و مادر خود را تقلید می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...