دانشنامه فرزند

چگونه فرزندان ما رشد می کنند: از هفت سالگی تا نوزده سالگی
رشد کودک

دانشنامه فرزند: بلوغ نخستین علامت مرحله نوجوانی است. بلوغ با علائم و خصایصی که عمدتا بدنی و جنسی هستند مشخص می شود، فرد حالت کودکی را پشت سر گذاشته و به یک بزرگسال تبدیل خواهد شد.

هفت تا ده سالگی

سرعت رشد کودکان در این بازه سنی افزایش می یابد. چیزهای جدید را یاد گرفته و دوستان زیادی پیدا کرده است. می خواهد مردم او را دوست بدارند و دوست دارد در هر زمینه ای خوب باشد. حمایت و راهنمایی کردن کودکان در این سنین باعث می شود آن ها در مدرسه موفق بوده و دارای اعتماد به نفس باشند.

ده تا دوازده سالگی

تغییرات جسمی که در این سنین شروع می شوند باعث ایجاد احساس شرم و ناراحتی در کودک می گردد. بسیاری از کودکان در خصوص اعتقادات و تصمیمات والدین خود سوال پرسیده و یا بحث می کنند. احساسات آن ها به سرعت تغییر می یابد. ممکن است حس کنید علاقه کمتری به خانواده نشان می دهند. برایشان مهم است که به آن ها احترام گذاشته شود. بسیاری از کودکان در خصوص آنچه که دیگر افراد در مورد آن ها فکر می کنند نگران هستند، بنابراین شما باید به کودکان کمک کنید تا احساس خوبی نسبت به خود پیدا کنند و اعتماد به نفس کافی را داشته باشند.

سیزده تا نوزده سالگی

این سنین سال های نوجوانی و جوانی نامیده می شوند، زمانی که فرد در حال حرکت از کودکی به بزرگسالی است. این دوران برای برخی خوب و مهیج است و برای برخی دشوار. نوجوانان به وقت گذرانی با دوستان بیشتر از خانواده تمایل نشان می دهند. علاقه دارند سبک لباس پوشیدن، مدل مو، موزیک و دوستان را خود بیابند. داشتن احساسات قوی (خوشحالی و عصبانیت بدون تمایل به صحبت کردن) در نوجوانان طبیعی است، شما می توانید با مقداری آزادی و استقلال به آن ها کمک کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت سالگی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...