دانشنامه فرزند

بازی های مفید برای شکوفایی استعداد کودکان: زیر دو سال
بازی با کودک

دانشنامه فرزند: نیازی نیست اسباب بازی ها گران یا پیچیده باشند. بهترین اسباب بازی ها آن هایی هستند که کودک را مجذوب خود کنند و کودک بارها و بارها به سراغ آن ها برود.

سیزده تا پانزده ماهگی کودک

شروع به یاد دادن مفهوم حروف، اعداد، اشکال هندسی و رنگ ها به فرزند خود کنید. برای این کار می توانید از اسباب بازی های آموزشی استفاده کنید. لوازم رنگ آمیزی نیاز کودک شما به خط خطی کردن را برآورده می سازد.

شانزده تا هجده ماهگی کودک

مهارت های کودک خود را تقویت کنید. برای مثال می توانید صداهای مختلف را تمرین کنید مانند «میو میو» کردن گربه، «جیک جیک» کردن جوجه و ... . به خواندن شعرهای کودکانه که برای رشد زبانی کودک بسیار مناسب اند ادامه دهید و با استفاده از نحوه بیان بزرگسالان و نه «زبان کودکانه» تا می توانید با فرزندتان صحبت کنید.

نوزده تا بیست و یک ماهگی کودک

اسباب بازی های جور کردنی یعنی اسباب بازی هایی که در آن ها قطعه هایی با شکل های مختلف باید در جای مناسب قرار داده شوند و قرقره هایی که می توان نخی را از میان آن ها رد کرد. تشخیص شکل های مختلف را آموزش می دهند و سبب تقویت مهارت های دستی کودک می شوند.

بیست و دو ماهگی تا بیست و چهار ماهگی کودک

در بازی های کودکانه او شرکت کنید. مثلا اجازه دهید که تصور کند دکتر است. به او بگویید من حالم خوب نیست، شما می توانید من را معاینه کنید؟ اسباب بازی هایی مانند میز نجاری با گیره های چوبی باعث تقویت قدرت هماهنگی کودک می شوند و انرژی اضافی او را مصرف می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و اسباب بازی» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...