دانشنامه فرزند

می خواهم بهترین پدر دنیا باشم
پدر

دانشنامه فرزند: باید بدانید فرزندتان در تمام دوران زندگیش به وجود شما در اطراف خود نیاز دارد. کودک به نقش حامی و قدرتمند شما نیاز دارد. برای این منظور در تمامی آنچه به فرزندتان مربوط می شود از معاینه پزشک تا تفریح و تصمیم گیری برای شرکت در یک کلاس دخیل باشید.

گذاشتن همه مسئولیت ها بر عهده مادر ممکن است چند ساعتی شما را در برنامه فشرده زندگی و کار جلو بیندازد اما در دراز مدت تیمی از مادر و فرزندان تشکیل می شود و شما عضوی از آن نیستید. پدر خوب بودن فقط به معنی تهیه احتیاجات مادی، پوشک عوض کردن و غذا دادن به کودک نیست. شما برای این که بتوانید پدر خوبی باشید ابتدا باید همسر خوبی باشید و در تمام مراحل پرورش و تربیت کودک پشتیبان همسرتان باشید. صحبت کردن آرام و مشورت را به فرزندتان بیاموزید و فضای امنی را فراهم کنید تا در تمام مراحل زندگی در سختی ها به جای روی آوردن به عوامل منفی به شما و مادرش پناه بیاورد. به همسرتان وقت استراحت بدهید. همسرتان باید حمایت ها و نقش پر رنگ شما را در تربیت کودک احساس کند. اگر خسته هم هستید باید با کودک وقت بگذرانید، حتی اگر کودک در آغوش شما آرام نمی شود کنار همسرتان بنشینید. شما الگوی فرزندتان هستید پس برای تربیت فرزندی نمونه باید ابتدا خودتان را به الگویی مناسب تبدیل کنید. از یاد نبرید شما قبل از این که رفیق فرزندتان باشید پدر او هستید و پدر خوب بودن به این معنا نیست که همیشه باب میل کودک رفتار کنید. تفریح های ساده شما را به فرزندتان نزدیک می کند، فرزندتان را روی شانه خود بگذارید، با او پرش های کانگورویی انجام دهید، برایش آوازهای من در آوردی بخوانید، با هم عکس های مهیج بگیرید، در گوشه خانه چادر درست کنید، برایش تاب بسازید، گاهی با هم آشپزی کنید و همسرتان را غافلگیر کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «پدر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...