دانشنامه فرزند

مصرف گوشت در دوران بارداری
گوشت

دانشنامه فرزند: شاید کباب و استیک آبدار را بیشتر دوست داشته باشید، اما در دوران بارداری باید همه گوشت هایی که نیم پز هستند را کنار بگذارید.

از محبوب ترین غذاهای ایرانی که در عین حال مصرفش بسیار خطرناک است و مسائل بسیاری درباره بهداشت مواد اولیه آن وجود دارد کباب کوبیده است. در واقع عدم رعایت اصول بهداشتی و عدم توجه به دما هنگام تهیه این غذا باعث می شود آلودگی های اولیه به طور تصاعدی افزایش یابند. در ضمن کباب کوبیده ای که در رستوران تهیه می شود معمولا حاوی مقدار زیادی چربی است و به همین دلیل احتمال فساد پذیری آن زیاد است. در حقیقت اغلب کباب کوبیده هایی که بیرون از منزل سرو می شوند حاوی نا خالصی های فراوانی هستند که برای سلامت بدن مفید نیستند، چربی های اشباع فراوان (چربی یا دنبه) همراه با افزودن پوست مرغ برای صرفه جویی در هزینه و دستیابی به منافع بیشتر.

هنگام تهیه کباب کوبیده ها با این که بافت بیرونی کاملا با آتش پخته می شود اما حرارت لازم در زمان تهیه و پخت به قسمت مرکزی نمی رسد در نتیجه احتمال بروز توکسوپلاسموز افزایش می یابد.

توجه کنید که کتلت نیز یک غذای خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است. با این حال باید در مصرف این غذا در دوران بارداری احتیاط شود چرا که در بسیاری مواقع هنگام سرخ کردن کتلت ها قسمت های میانی آن ها به خوبی پخته نمی شود. در نتیجه چنانچه گوشت اولیه دارای آلودگی هایی باشد ممکن است خطر ابتلای زن باردار به این عفونت ها (از جمله توکسوپلاسموز) افزایش یابد. این نوع مسمومیت برای زنان باردار می تواند منجر به سقط جنین شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...