دانشنامه فرزند

افزایش شانس باروری در مردان
قدرت باروری

دانشنامه فرزند: زمانی اسپرم شرایط مناسب برای بارور کردن تخمک را دارد که سالم، قوی و در تعداد زیادی باشد. با تغییر در سبک زندگی آقایان می توان کیفیت اسپرم را بهبود بخشید اما برای این موضوع، زمان لازم است یعنی هر تغییر در سبک زندگی شما تاثیرش را چند وقت بعد روی اسپرم ها نشان می دهد پس از همین امروز عادت های پسندیده را جایگزین عادات غلط خود کنید.

  • اجتناب از مصرف دارو و دخانیات و مصرف بیش از حد الکل که ممکن است در ناباروری دخالت داشته باشد.

  • اجتناب از دماهای بالا، دمای بالا می تواند بر تولید و تحرک اسپرم اثر بگذارد. با وجود این که اثر آن موقتی است اما از سونا و حمام آب داغ جلوگیری کنید.

  • اجتناب از قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و صنعتی که می تواند در تولید اسپرم اختلال ایجاد کند.

  • محدود کردن مصرف داروهایی که ممکن است بر ناباروری اثر بگذارند، هم داروهای با نسخه و هم بدون نسخه. در این موارد با پزشک مشورت کنید، مصرف داروهای تجویز شده هرگز نباید بدون اطلاع پزشک متوقف شود.

  • ورزش منظم، مصرف رژیم غذایی متناسب و کنترل وزن بدن. چاقی مستقیما با سطوح تستسترون (هورمون کلیدی تولید اسپرم) در ارتباط است. تغذیه سالم برای عملکرد بهینه اسپرم و به حداقل رساندن اثرات عواملی که به اسپرم آسیب می رسانند ضروری است.

  • درمان کردن دلایل ناباروری برگشت پذیر مانند واریس بیضه که تعداد و کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد و ممکن است از ناباروری جلوگیری کند.

  • روزانه مقدار مشخصی مولتی ویتامین استفاده کنید و هشت ساعت خواب شبانه داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...