دانشنامه فرزند

آیا علائم بارداری برای همه خانم ها مشابه است؟
علائم بارداری

دانشنامه فرزند: با شروع دوران بارداری تغییرات جسمی و روحی قابل ملاحظه ای برای شما اتفاق می افتد که بسیاری از آن ها طبیعی است. هر چه آگاهی شما از علائم و نشانه های خاص دوران بارداری بیشتر باشد اضطراب و نگرانی تان کمتر می گردد.

بارداری صرفا یک اتفاق جسمی نیست، می توان آن را بزرگ ترین رویداد خلقت دانست و طبیعتا باعث تغییرات عمیق جسمی و روحی در مادر باردار می شود. با توجه به تفاوت های فردی از نظر جسمی، سنی، نژادی، روحی و ... این تغییرات در افراد مختلف به صورت متفاوتی در قالب علائم گوناگون و با شدت های متغیر بروز می کند، بنابراین علائم بارداری در همه افراد یکسان نیست اما به طور کلی برخی تغییرات بین اکثر خانم های باردار به صورت مشترک رخ می دهد.

از جمله علائم شایع بارداری می توان به تهوع و استفراغ (ویار بارداری) کمر درد، سر درد، واریس، خستگی، سوزش سر دل و بی خوابی اشاره کرد. این علائم عمدتا ناشی از تغییرات فیزیولوژیکی بدن بوده و با پیشرفت سن بارداری به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کنند.

این علائم به خصوص در سه ماهه اول بارداری می توانند غیر قابل تحمل باشند که در این صورت جهت جلوگیری از تاثیرات سوء بر کیفیت زندگی و نتایج بارداری باید مادر باردار تحت حمایت پزشک و خانواده قرار گیرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...