دانشنامه فرزند

تخمک گذاری چه روزی است؟
تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: وقتی شما تصمیم دارید باردار شوید، اولین کاری که می کنید این است که وسیله جلوگیری تان را کنار می گذارید، اما این موضوع کافی نیست. احتمالا در مورد این که کلید بارداری تشخیص زمان تخمک گذاری است شنیده باشید.

شما برای باردار شدن به یک تخمک و یک اسپرم نیاز دارید. ترکیب این دو سلول با هم لقاح نامیده می شود. تخمک گذاری بخشی از چرخه قاعدگی ماهیانه شماست. معمولا این اتفاق در اواسط دوره قاعدگی شما رخ می دهد. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر توضیح دهیم، تخمک ۱۴ روز قبل از این که خونریزی قاعدگی رخ دهد آزاد می شود. تخمک گذاری در هر دوره تنها یک بار اتفاق می افتد. به یاد بیاورید این ماه چه روزی خونریزی قاعدگی تان آغاز شد، حالا ۱۴ روز به عقب برگردید، آن روز، روز تخمک گذاری شما بوده. شما به طور دقیق نمی توانید بگویید قاعدگی بعدی تان چه زمانی اتفاق می افتد اما به صورت تقریبی می توانید حدس بزنید. اگر قاعدگی تان منظم باشد احتمال این که بتوانید روز آغاز قاعدگی دوره بعد را درست حدس بزنید نیز بیشتر می شود. باید توجه داشته باشید که همه این محاسبات تقریبی هستند و کسی به جز خداوند از اتفاقات درون بدن شما آگاه نیست.

محاسبات پیچیده شد؟ اگر می خواهید خیلی راحت این محاسبات را انجام دهید کافی است از ماشین حساب های تخمک گذاری دانشنامه فرزند استفاده کنید.

شاید برای تان سوال باشد که چرا تشخیص زمان تخمک گذاری اینقدر اهمیت دارد. دلیل این موضوع عمر کم تخمک می باشد. تخمک در بدن شما تنها ۱۲ الی ۲۴ ساعت زنده می ماند و اگر در این زمان با اسپرم ملاقات نداشته باشد عمرش تمام شده و احتمال بارداری برای آن ماه به پایان می رسد. با توجه به این که به طور دقیق نمی توان روز تخمک گذاری را تشخیص داد پیشنهاد می کنیم در بازه ای که احتمال باروری وجود دارد به صورت یک روز در میان نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...