دانشنامه فرزند

وسواس بارداری
استرس در بارداری

دانشنامه فرزند: ممکن است شما هم جزو آن دسته ای بوده باشید که از کودکی آرزوی باردار شدن داشته اید و با این رویا که روزی مادر می شوید بزرگ شده اید. اما وقتی با دو خط صورتی روی بی بی چک مواجه می شوید احساسات شما دچار چندگانگی می شود.

تصوری که از خود داشته اید این بود که با شنیدن خبر بارداری از شادی بالا و پایین بپرید اما به جای خوشحالی، نگران طبیعی بودن مقدار بتا در جواب آزمایش تان هستید. هنگامی که این خبر باشکوه را به اطرافیان خود می گویید مدام نگران خطر سقط جنین و تشکیل نشدن قلب جنین تان هستید. گاهی متوجه می شوید آنقدر روی برنامه غذایی خود حساس شده اید که خود را از خوردن غذاهای بی خطر هم محروم کرده اید. با خوردن چند قاشق برنج زعفرانی با این که مشکلی ایجاد نمی کند چنان عذاب وجدانی می گیرید که تا سونوگرافی بعدی نگران سلامت فرزندتان هستید.

شکم تان که بزرگ شد بعضی شب ها از ترس به پشت خوابیدن و قطع شدن اکسیژن جنین تان بیدار می مانید. تمام مدت نگران حرکات جنین هستید و نمی توانید قبول کنید که حال فرزند شما خوب است.

این حال و احوال خیلی از خانم هایی است که دچار وسواس بارداری شده اند و تنها زمانی که فرزندشان را در آغوش می گیرند متوجه می شوند از دوران بارداری خود هیچ لذتی نبرده اند و آرزو می کنند کاش وسواس کمتری داشتند و از رشد فرزندشان در شکم لذت بیشتری می بردند. شما باید یاد بگیرید اضطراب خود را مدیریت کنید چون گاهی این استرس از عوارض بارداری مخرب تر است.

نگرانی های خود را یادداشت کنید و در ملاقات های بعدی با پزشک در میان بگذارید. سعی کنید به پزشک خود اطمینان داشته باشید. به خودتان یادآوری کنید این نگرانی ها باعث بهتر پیش رفتن بارداری نمی شود. بارداری شما به خواست خداوند، خوب یا بد مسیر خود را طی می کند. حاملگی می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد، اضطراب شما می تواند مقداری از درخشش بارداری را کم رنگ کند. پس سعی کنید اضطراب های غیر منطقی تان را کنار بگذارید و از این لحظه خود لذت ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامت روحی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...