دانشنامه فرزند

چرا کودک نوپا فریاد می زند؟
جیغ زدن کودک

دانشنامه فرزند: قطعا فریادهای فرزندتان دلیلی دارد و کشف این دلیل از سوی والدین امری ضروری است. این رفتار در کودکان بین سنین یک تا سه سال بسیار معمول است.

ممکن است دلیل فریاد کشیدن فرزند شما تنها خارج کردن هیجان و انرژی اضافی باشد. در این صورت بهتر است چند دقیقه ای فرزندتان را در آغوش بگیرید و با حمایت عاطفی خود او را آرام کنید. اگر فرزند شما از فریاد زدن برای جلب توجه شما استفاده می کند در این صورت با او صحبت کنید و از او دلیل فریاد کشیدنش را جویا شوید، به او یاد دهید اگر خواسته ای دارد کافی است آن را بیان کند و نیازی به فریاد کشیدن نیست. کمک کنید درک کند که در همه زمان ها نمی توانید به او توجه نشان دهید. اگر فرزند کوچک شما از روی عصبانیت شروع به جیغ و فریاد کرده است بهتر است وحشت نکنید و عکس العمل زیادی نشان ندهید. در این مواقع سعی کنید توجه او را به سمت و سوی دیگری به غیر از عاملی که باعث گریه او شده جلب کنید. بهتر است به او فعالیت جدیدی برای انجام محول کنید، فعالیتی که کودک بخشی از آن باشد مثلا با هم آواز بخوانید. این شرایط ممکن است برای همه مادران پیش بیاید و کلید این مشکل حفظ آرامش می باشد. مهم این است که شما در این شرایط بتوانید همانند یک بزرگسال تصمیم گیری و عمل نمایید. کودکان ظریف و حساس هستند و زمانی که عشق و آرامش شما را ببینند الگوبرداری می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...