دانشنامه فرزند

چگونه در دوران بارداری از همسر خود حمایت کنیم؟
بارداری

دانشنامه فرزند: در دوران باروری تمام توجه خانواده و دوستان به زن جلب می شود. ممکن است شما احساس سردرگمی داشته باشید که چه کارهایی می توانید برای همسرتان در این دوران انجام دهید تا او خوشحال و در آرامش باشد.

سه ماهه اول بارداری

در این دوران همسر شما دچار تهوع و بیماری صبحگاهی می شود. احساس خستگی و تحریک پذیری خواهد داشت. ممکن است بی اشتها شود. سه ماهه اول بارداری دوران بسیار دشواری به لحاظ عاطفی برای زن می باشد. توجه ها سمت اوست و هر کسی مشاوره و توصیه خاصی می کند. در طول این سه ماه آشپزی برای زن باردار ممکن است دشوار باشد پس حضور شما در آشپزخانه بسیار مفید است. همچنین بهتر است خریدهای خانه را خودتان انجام دهید تا همسرتان ناچار به حمل کیسه های مواد غذایی نشود.

سه ماهه دوم بارداری

این دوره راحت ترین زمان بارداری است. حالت تهوع کاهش پیدا کرده و اشتها بازگشته. همسرتان احساس خوشحالی خواهد کرد و منتظر اولین حرکات جنین می باشد. بهتر است از الان برای پرداخت هزینه های زایمان برنامه ریزی کنید. هر چقدر جنین رشد می کند همسر شما بیشتر احساس سنگینی و خستگی می کند. در مورد احساسات همسرتان با او صحبت کنید. صحبت کردن در مورد آنچه در این دوران در حال وقوع است باعث ایجاد یک پیوند قوی میان شما می شود که همین می تواند به رشد کودک کمک کند.

سه ماهه سوم بارداری

این سه ماه دوران سختی برای همسرتان خواهد بود. نوزاد به اندازه کافی رشد کرده و باعث نفس تنگی و خستگی مادر می شود. در این روزها بیشتر مراقب همسرتان باشید. به همراه همدیگر ساک زایمان و وسایل مورد نیاز برای رفتن به بیمارستان را آماده کنید. اتاق کودک را با یکدیگر تزیین و مهیا سازید. با همسرتان صحبت کنید و در مورد نگرانی هایش نسبت به عمل جراحی به حرف هایش گوش دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...