دانشنامه فرزند

درمان بیماری اندومتریوز
رحم

دانشنامه فرزند: بیماری اندومتریوز معمولا در افراد بالای ۲۵ تا ۳۰ سال رخ می دهد، اما این بیماری ممکن است در سنین پایین تر نظیر ۱۷، ۱۸ و ۱۹ هم اتفاق بیفتد. برخی متخصصین بر این باورند که هر قدر قاعدگی فرد در سنین پایین تری شروع شود احتمال ابتلا به این بیماری افزایش می یابد، البته احتمالا اندومتریوز با این موضوع بی ارتباط باشد و بیشتر به عواملی نظیر نژاد فرد، آلودگی هوا و عواملی که مانع خروج خون می شود مربوط است.

درمان اندومتریوز در افراد مجرد

درمان این بیماری به این که می خواهید بچه دار شوید یا خیر بستگی دارد. اگر شما هنوز ازدواج نکرده اید و یا تمایلی به بارداری ندارید معمولا از درمان دارویی استفاده می شود تا عمل جراحی. به عنوان مثال ممکن است استفاده مدام از قرص های ضد بارداری برای شما توصیه شود، به این صورت که ۶ ماه قرص استفاده شود و یک ماه استراحت داشته باشید. در این شش ماه قرص ها باید پشت سر هم مصرف شود، یعنی هر جعبه قرصی که تمام می شود جعبه بعدی باید بلافاصله شروع شود تا قاعدگی رخ ندهد و نقاط اندومتریوز خونریزی نداشته باشند. مرحله بعد استفاده از آمپول های «دکاپپتیل» یا «دیفرلین» است که این آمپول ها ۲۸ روز یک بار تزریق شده و باعث یائسگی دارویی یا یائسگی کاذب می شوند، به این ترتیب قاعدگی متوقف می شود و درد از بین می رود. البته متاسفانه این داروها عوارض جانبی خود را دارند.

درمان بیماری اندومتریوز در افراد متاهل

اگر شما در مرحله ای باشید که می خواهید بچه دار شوید و در عین حال کیست بزرگی ندارید، بهتر است سریع تر از داروهای کمک باروری استفاده کنید تا هر چه زودتر باردار شوید. البته ممکن است گاهی اوقات گرفتگی لوله های رحمی پیدا کنید که با گرفتن عکس رنگی رحم می توان متوجه شد، می توانید باردار شوید یا خیر.

متاسفانه حتی بیمارانی که کیست و چسبندگی هم ندارند قدرت باروری شان نسبت به افراد عادی کمتر می باشد، بنابراین بهتر است زودتر باردار شوید چون هر چقدر زمان بگذرد قدرت باروری تان کاهش می یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...