دانشنامه فرزند

بهترین فعالیت ها برای کودکان مبتلا به بیش فعالی
بیش فعالی

دانشنامه فرزند: اکثر کودکان، فرقی نمی کند که بیش فعالی داشته باشند یا نه عاشق بیرون ماندن از خانه هستند. فعالیت های بیرون از خانه مانند دوچرخه سواری و پیاده روی برای کودکانی که انرژی زیادی دارند بسیار خوب و مفید است.

شنا

مایکل فیلیپس قهرمان مطرح شنای المپیک در سن ۹ سالگی دچار اختلال بیش فعالی بود. فعالیت و تحرک مداوم باعث ارتقاء سطح انرژی فرزندتان می شود و انضباط شخصی که در این نوع ورزش ها نیاز است برای کودکان بسیار موثر خواهد بود.

دویدن

فرقی نمی کند فرزندتان در یک دوی گروهی شرکت کند یا یک پیاده روی فردی در پارک انجام دهد، فعالیت دائمی و احساس پیروزی در کار، زمانی که کودک متوجه می شود چه مسافت زیادی را طی کرده برای او موثر است. این ورزش باعث آرام سازی ذهن می شود.

موسیقی

اکثر فعالیت ها باعث به کارگیری یکی از دو نیمکره چپ یا راست مغز می شوند، اما تمرین موسیقی هر دو نیمکره را به کار می اندازد تا مغز بتواند چندین فعالیت را انجام دهد. اگر فرزندتان در یک گروه موسیقی یا ارکستر فعالیت می کند در واقع به نوعی فعالیت گروهی را یاد می گیرد که در روند بهبود اختلال بیش فعالی بسیار موثر است.

اجرای نمایش

حفظ دیالوگ و سطرها، تمرینات منظم و تلاش روی صحنه همه مستلزم یک برنامه مشخص بوده که تمرکز را افزایش می دهد و باعث می شود کودکانی که اختلال بیش فعالی دارند در مرکز یک تلاش گروهی قرار بگیرند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «کودکان استثنایی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...