دانشنامه فرزند

رژیم غذایی خاص برای انتخاب جنسیت جنین
جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: یکی از روش های پر طرفدار که امروزه به شکلی رایج برای تعیین جنسیت جنین تجویز می شود، رژیم های غذایی خاص است که باید توسط مادر رعایت شود. رژیم های غذایی خاص از سوی مادر باعث تغییر میزان اسیدیته (PH) محیط داخلی رحم می شود و این مسئله می تواند در بقا و فعالیت اسپرم ها تاثیر گذار باشد.

مصرف غذاهایی که سبب اسیدی شدن محیط داخلی رحم می شوند، می تواند باعث افزایش احتمال دختر دار شدن جنین گردند. غذاهای حاوی کلسیم و منیزیم مانند شیر و سایر لبنیات، ماهی، میگو، سبزیجات تازه مانند کرفس، پیاز و اسفناج، کاکائو و غذاهای شیرین همراه با جذب نمک از غذا می تواند احتمال دختر دار شدن را زیاد کند.

از طرفی قلیایی شدن محیط رحم باعث دوام و فعالیت بیشتر اسپرم های Y و در نتیجه پسر دار شدن می شود و شاید با مصرف غذاهایی که حاوی میزان سدیم و پتاسیم بیشتری هستند مانند غذاهای نمکی، دانه های روغنی، کره و گوشت قرمز همراه با حذف شیر و لبنیات از رژیم غذایی بتوان به این هدف رسید.

نکته: رژیم غذایی برای انتخاب جنسیت باید حداقل ۲ ماه پیش از بارداری رعایت شود تا اثرات مورد نظر را بر محیط داخلی رحم بگذارد.

اگر در مدت معین بارداری رخ ندهد ادامه رژیم غذایی در آینده شما را با کمبود های تغذیه ای روبرو خواهد کرد. به عنوان مثال عدم مصرف شیر و لبنیات به امید پسر دار شدن ممکن است در آینده باعث خطراتی مانند پوکی استخوان شود، یا زیاده روی در مصرف غذاهای شور خطر ایجاد فشار خون بالا و مسمومیت بارداری و مصرف زیاد شیرینی جات خطر بروز دیابت را به دنبال دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...