دانشنامه فرزند

همه چیز درباره مصرف اسیدفولیک پیش از بارداری
اسیدفولیک

دانشنامه فرزند: قرار است یک موجود زنده در بدن شما به وجود بیاید و رشد کند. پس شما باید بدن خود را برای بارداری آماده کنید.

احتمالا در مورد ضرورت مصرف اسیدفولیک در زمان اقدام به بارداری شنیده باشید. شما باید از سه ماه پیش از بارداری مصرف اسیدفولیک را شروع کنید. اگر به امید خدا باردار هم شدید باید مصرف این قرص را تا ماه سوم بارداری خود ادامه دهید. شاید برای تان سوال پیش بیاید که اگر دقیقا سه ماه بعد از مصرف قرص باردار نشدیم چی؟ قرص اسید فولیک در واقع نوعی ویتامین B است و این ویتامین محلول در آب است و از طریق ادرار دفع می شود، پس مصرف این دارو بیش از سه ماه مشکلی ایجاد نمی کند. اگر بارداری ناخواسته داشتید و این قرص را مصرف نکرده بودید نگران نباشید می توانید از زمانی که متوجه بارداری خود شدید قرص اسید فولیک ۵ میلی گرم استفاده کنید، اما اگر قبل از بارداری خود در حال مصرف این قرص هستید اسیدفولیک ۱ میلی گرم استفاده نمایید.

مکمل یدوفولیک ترکیبی از ید و اسیدفولیک است، در صورتی که دچار پرکاری تیروئید نیستید می توانید از یدوفولیک استفاده کنید. اما حتما قبل از مصرف باید آزمایش تیروئید را انجام داده باشید.

نکته: بهتر است اسیدفولیک و مواد غذایی حاوی کلسیم مانند شیر به صورت همزمان مصرف نشود.

اسیدفولیک در جلوگیری از نواقص مادرزادی و طناب نخاعی جنین اهمیت زیادی دارد. اسیدفولیک در اثر پختن مواد غذایی از بین می رود به همین دلیل شما به خصوص در سه ماهه اول بارداری به مصرف آن به صورت قرص احتیاج دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...