دانشنامه فرزند

از کجا بفهمم باردارم؟
تست بارداری

دانشنامه فرزند: یکی از بزرگ ترین مشکلات خانم هایی که در حال اقدام به بارداری هستند انتظار است. این که روزهایی را سپری کنید که نمی دانید آیا این ماه موفق به بارداری می شوید یا نه می تواند زمان سختی برای خانم ها باشد.

ممکن است در زمان های نزدیک قاعدگی خود تمام علائم بارداری از جمله خستگی، سرگیجه، درد زیر شکم، تکرر ادرار و حتی تهوع را حس کنید و به این اطمینان برسید که این ماه طعم شیرین مادر شدن را می چشید، اما بعد از گذشت چند روز در کمال ناباوری متوجه خونریزی قاعدگی می شوید. این که قبل از قاعدگی تمام علائم بارداری را داشتید اما باردار نشدید چند علت می تواند داشته باشد که در ادامه برای تان توضیح می دهیم.

اول از همه این که علائم بارداری و قاعدگی می توانند شبیه به هم باشند، به این معنی که علائمی که شما حس کردید نشانه نزدیک بودن زمان قاعدگی تان بوده و نه بارداری. به همین دلیل است که گفته می شود نمی توان بر اساس علائم بارداری را تشخیص داد و حتما باید تا زمان قاعدگی تان صبر کنید.

اگر شما از قرص ها یا آمپول های کمک باروری استفاده می کنید و حس می کنید همه علائم بارداری را دارید ممکن است این نشانه ها به دلیل عوارض مصرف داروها باشد. یک دلیل دیگر هم که شاید برای تان جالب به نظر برسد بارداری کاذب است.

بارداری کاذب در خانم هایی رخ می دهد که میل زیادی به بچه دار شدن دارند در حدی که این میل شدید باعث بروز یک سری علائم دقیقا مشابه بارداری می شود اما در واقع باردار نیستند.

پیشنهاد ما به شما این است که هر چند سخت اما تا موعد قاعدگی خود صبر کنید. استرس را از خود دور کنید و فعالیت هایی انجام دهید که باعث ایجاد احساس آرامش در شما می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...