دانشنامه فرزند

اضافه نشدن وزن کودک شیرخوار
شیردهی

دانشنامه فرزند: خیلی از مادران به خصوص افرادی که برای اولین بار بچه دار شده اند بسیار نگران وزن گیری فرزندشان هستند. شایع ترین علت اضافه نشدن وزن کودک کمبود تغذیه است.

باید توجه داشته باشید هر کودکی از نظر بیولوژی با کودک دیگر تفاوت دارد بنابراین اشتها و تمایل یک کودک با کودک دیگر متفاوت است، بعضی پرخور و پر اشتها هستند و بعضی دیگر خیلی کم غذا می خورند. ممکن است دستورالعمل درون قوطی شیر خشک با نیاز کودک شما متفاوت باشد. تغذیه کودک باید بر مبنای احتیاج و تمایل او باشد.

کودکان کم وزنی که شاد و سالم هستند و در معاینات پزشکی عواملی مانند عفونت های آشکار و پنهان و محیط نامساعد نگهداری وجود ندارد احتمالا از نظر ارثی و ساختمانی کم خور می باشند. معمولا پدر یا مادر آن ها نیز در کودکی خود چنین حالتی داشته اند و آن ها نیز ریز اندام بوده اند. شیر یا غذا دادن با زور و فشار به کودک تنها وضع موجود را بدتر خواهد کرد و ممکن است موجب استفراغ کودک گردد. اگر پزشک تایید کند که فرزند شما مشکلی ندارد شاید باید قبول کنید که کودک شما سالم و کم خور است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...