دانشنامه فرزند

بازی های مفید برای شکوفایی استعداد کودکان: زیر یک سال
بازی با کودک

دانشنامه فرزند: شیوه طبیعی یادگیری برای کودک، بازی کردن است. کودکان از موقعیت های یادگیری که لذت بخش باشد بهره می برند. اسباب بازی های حاضری جهت یادگیری الزامی نیستند زیرا کودکان به هر حال بازی ها و اسباب بازی هایی برای خودشان ابداع می کنند ولی اسباب بازی مناسب می تواند محرک لازم برای جستجو و کشف چیزهای جدید را فراهم کند.

یک تا سه ماهگی کودک

بینایی نوزاد خود را بررسی کنید. برای این کار یک اسباب بازی مقابل چشمان او بگیرید و دقت کنید که آیا قادر به دنبال کردن مسیر حرکت اسباب بازی می شود یا خیر؟ قطعه های متحرک توجه کودک را جلب می کنند. آویز را در ارتفاعی نصب کنید که بتواند آن را ببیند.

چهار تا شش ماهگی کودک

در زمان حمام کردن کودک، با پاشیدن آب به روی کودک اجازه بدهید باعث شادی او شوید. این کار حواس پنجگانه کودک را تقویت می کند. اسباب بازی های فشاری یا مکیدنی به او بدهید، حلقه ها و سایر اسباب بازی های لاستیکی قالبی که کودک بتواند به راحتی در دست بگیرد و در دهان بگذارد.

هفت تا نه ماهگی کودک

با کودک خود شروع به مکالمه کنید. این صحبت ها و آواها و حتی سخنان نامفهوم تاثیر بسیار زیادی بر زبان و صحبت کردن او خواهد داشت و همچنان برای او شادی آور است. کتاب هایی از جنس مقوای ضخیم، پارچه یا وینیل تهیه کنید. این کتاب ها باید حاوی تصاویر بزرگ و ساده باشند.

ده تا دوازده ماهگی کودک

«ساختن و حفظ تعادل» را به کمک اسباب بازی ها و وسایل مخصوص این کار ویژه کودکان به همراه فرزند خود انجام داده، سپس اجازه دهید خود او به تنهایی نیز این موضوع را تجربه کند. از مکعب های بزرگ و نرم می توان برای ساختمان سازی و نیز فشار دادن و پرتاب کردن استفاده کرد. از سطل، لیوان و اسباب بازی های شناور می توان در حمام و برای سایر شکل های آب بازی استفاده کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و فعالیت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...