دانشنامه فرزند

چگونه می توان با تنبلی تخمدان باردار شد؟
تنبلی تخمدان

دانشنامه فرزند: بعضی از خانم ها با ما تماس می گیرند و خیلی نا امید می گویند چند وقتی است که برای بارداری اقدام می کنند اما موفق نمی شوند بعد از سوابق شان که جویا می شویم اصرار دارند که سالم هستند، خلاصه از ما انکار و از آن ها اصرار. در نهایت کاشف به عمل می آید که مقداری، فقط مقداری! تنبلی تخمدان دارند.

امان از این تنبلی تخمدان که این روزها خیلی از خانم ها را درگیر کرده. نام علمی این بیماری «سندرم پلی کیستیک تخمدان» است که اصطلاحا آن را با نام تنبلی تخمدان می شناسیم. اگر مبتلا به این بیماری هستید اولین پیشنهاد ما به شما اصلاح سبک زندگی تان است؛ یعنی حتما برنامه غذایی تان را بازبینی کنید، خوردن هله هوله را کنار بگذارید، چیپس، پفک، شکلات و ... با این بیماری رابطه خوبی ندارند.

اگر اضافه وزن دارید سعی کنید خود را به وزن نرمال برسانید. برای خانم هایی که تنبلی تخمدان دارند کمی دشوار است اما باور کنید این موضوع پایین آوردن وزن می تواند در حد معجزه عمل کند. ورزش را هم فراموش نکنید، حتما نیاز به باشگاه هم نیست. می توانید روزانه 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید. این مواردی بود که چه تصمیم به بارداری داشته باشید و چه نداشته باشید بهتر است رعایت کنید.

اگر تصمیم دارید باردار شوید و دچار بیماری تنبلی تخمدان هستید علاوه بر رعایت موضوعاتی که بیان شد باید به پزشک نیز مراجعه کنید و تحت درمان دارویی قرار بگیرید. پزشک احتمالا برای شما داروهای محرک تخمک گذاری تجویز می کند، حتما طبق دستور پزشک داروها را استفاده کنید و در زمان های توصیه شده نزدیکی داشته باشید. تا حد امکان استرس را از خود دور کنید. باید بدانید باردار شدن در خانم هایی که مبتلا به تنبلی تخمدان هستند هر چند سخت اما غیر ممکن نیست، پس اگر این ماه هم موفق به بارداری نشدید امیدتان را از دست ندهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...