دانشنامه فرزند

چرا نوزادان بوی خوبی می دهند؟
بوی نوزاد

دانشنامه فرزند: ممکن است به ظاهر نوزادان درمانده به نظر برسند و برای زنده ماندن به بزرگسالان نیازمند باشند اما مکانیسم های بسیار قدرتمندی دارند مانند چشمان درشت، پیشانی بلند، دهان و بینی کوچک و بسیاری صفات جذاب دیگر که قلب هر بزرگسالی را ذوب می کنند، یکی از صفات جذاب نوزاد، بوی خوش اوست.

عطر و بوی دلپذیر نوزادان نه تنها والدین را جذب می کند بلکه برای غریبه ها هم بسیار دلنشین است. پاسخ قطعی برای این موضوع که بوی خوش نوزادان به چه دلیل است وجود ندارد. یک نظریه بیان می کند که این بو از مواد شیمیایی حاصل از غدد عروقی کودک ترشح می شود. این بو معمولا حدود شش هفته دوام دارد زیرا متابولیسم بدن نوزادان با شروع نوشیدن شیر به جای دریافت تغذیه خود از طریق بند ناف تغییر می کند.

نظریه دیگری می گوید که این بو از همان ورنیکس یا ماده سفید پنیری که در دوران جنینی بدن نوزادان را پوشانده می آید و زمانی که به مرور شسته می شود این رایحه تا مدتی روی پوست و موی کودک می ماند.

عطر و بو یک نیروی بسیار قدرتمند است و به نظر می رسد ارتباط مستقیمی با مغز دارد. گاهی ممکن است با یک عطر خاطره ای برای تان زنده شود و با یک بو می توانید در برابر سموم ایمن بمانید. بعضی بوها مانند بوی نوزاد هم می توانند باعث ایجاد اتصال عاطفی عمیقی شوند.

حتی نوزادان هم می توانند بوی مادر خود را حس کنند و خیلی اوقات دیده شده که با بوی لباس مادر خود آرام شده اند. اگرچه عطر و بوی نوزاد تازه متولد شده در نهایت محو می شود اما عشقی که ایجاد می کند باعث می شود مادران برای همیشه عاشق بوی فرزندان خود شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...