دانشنامه فرزند

تاثیر پدربزرگ و مادربزرگ بر زندگی نوه ها
پدربزرگ و مادربزرگ

دانشنامه فرزند: رابطه پدربزرگ یا مادربزرگ و نوه در زندگی کودک اهمیت بالایی دارد، این دو یکدیگر را تحسین می کنند و یک پیوند عاطفی عمیق میان آن ها ایجاد می گردد.

پدربزرگ و مادربزرگ ها می توانند کودکان را در رسیدن به احساس امنیت و دوست داشتن یاری دهند. کودکان هرگز از محبت واقعی خسته نمی شوند، عشقی که میان آن هاست احساس امنیت و اعتماد را تقویت می کند. پدربزرگ و مادربزرگ ها با گرمای عشق و محبت خود همبستگی عاطفی عمیقی با کودک ایجاد می کنند.

کودکان می آموزند در کنار سایر اعضای خانواده نیز مانند پدر و مادر می توانند به آرامش برسند. آن ها درمی یابند که خانه مادربزرگ یا پدربزرگ نیز خانه ای امن و شاد است. گاهی در نبود پدر و مادر می توانند در کنار والد جایگزین خود احساس امنیت کنند.

کودکان از شنیدن داستان های پدربزرگ و مادربزرگ خود از زمان گذشته لذت می برند و با شنیدن وضعیت زندگی شان در دوران کودکی و زمانی که پسر و دختر کوچکی بودند به نوعی با گذشته آن ها آشنا می شوند. کودکان می توانند از تجارب گذشتگان استفاده کرده و احساسی خوب در مورد ارزش ها و فلسفه ای برای زندگی پیدا کنند. با حضور پدربزرگ ها و مادربزرگ ها کودکان می توانند سالمندان را بهتر بشناسند و به آن ها احترام بگذارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نگهداری و مراقبت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...