دانشنامه فرزند

اصول نزدیکی جنسی برای باردار شدن
مقاربت

دانشنامه فرزند: گاهی اوقات مشکل باردار نشدن برخی از زوج ها به نزدیکی آن ها بر می گردد. تغییرات کوچک در نحوه انجام نزدیکی می تواند باعث انتقال بهتر اسپرم به رحم شود.

  • در انتخاب روان کننده ها دقت داشته باشید. البته که بهتر است در زمان اقدام به بارداری از مصرف روان کننده ها خودداری کنید اما اگر ناچار به استفاده هستید، روان کننده هایی را انتخاب کنید که باعث نابودی اسپرم ها نشود، حتی استفاده از روان کننده های غیر اسپرم کش همچنین بزاق دهان یا کرم مرطوب کننده هم می تواند باعث کاهش تعداد اسپرم ها و کندی حرکت آن ها شود.

  • از روش دوش واژینال استفاده نکنید زیرا باعث خارج شدن اسپرم ها و کاهش احتمال باروری می شود.

  • بهترین حالت برای نزدیکی در هنگام تلاش برای بارداری حالت سنتی است که در آن مرد بالای زن قرار می گیرد، زیرا این حالت به آلت تناسلی اجازه می دهد تا عمق بیشتری نفوذ کند و اسپرم به نزدیکی دهانه رحم برسد.

  • پس از نزدیکی بهتر است 20 تا 30 دقیقه دراز بکشید و به اسپرم فرصت کافی برای پیدا کردن مسیر به سمت رحم را بدهید. استفاده از یک بالش زیر باسن می تواند تا حدی از خروج مایع منی جلوگیری کند.

  • حتما در بازه باروری خود نزدیکی کنید، معمولا توصیه می شود در بازه باروری یعنی زمانی که احتمال تخمک گذاری و لقاح بیشتر است یک شب در میان نزدیکی داشته باشید. در این زمان مخاط دهانه رحم به انتقال اسپرم کمک بیشتری می کند. شما می توانید بازه باروری خود را از طریق ماشین حساب های تخمک گذاری دانشنامه فرزند پیدا کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...