دانشنامه فرزند

استفاده از دارو برای دوقلو باردار شدن
دارو

دانشنامه فرزند: برخی از خانم هایی که تمایل دارند بیش از یک فرزند داشته باشند گاهی تمایل زیادی به دو قلو یا چند قلو باردار شدن دارند و ممکن است برای شان سوال پیش بیاید که می توان با کمک دارو یا روش تغذیه ای باعث دو یا چند قلو شدن جنین شد؟ پاسخ این سوال با قطعیت، خیر است.

ممکن است شنیده باشید برخی داروهای کمک باروری می توانند باعث دو قلو زایی شوند. در همین ابتدا باید عرض شود که روش های کمک باروری مخصوص زوجینی است که به طور طبیعی جهت بارداری اقدام کرده اند و متاسفانه نتوانسته اند موفق شوند. با روش های کمک باروری ممکن است احتمال چند قلویی نیز بیشتر شود. دو قلویی یا چند قلویی از عوارض داروهای کمک باروری به حساب می آید و اگر شما مشکل ناباروری ندارید این که بخواهید در معرض عوارض داروهای ناباروری قرار بگیرید موضوع منطقی ای نمی باشد.

بارداری دو قلو یا چند قلویی جز بارداری های پر خطر محسوب می شود و نسبت به بارداری تک قلویی عوارض بیشتری دارد. برای مثال احتمال افزایش فشار خون، دیابت و ... در بارداری دو قلویی بیشتر از بارداری های تک قلویی است. بنابراین این موضوع که پزشک با تجویز دارویی بخواهد شما را از یک طرف در معرض عوارض دارویی و از طرفی در معرض خطرات بارداری چند قلویی قرار دهد منطقی نیست حتی اگر شما از داروهای کمک باروری استفاده می کنید باز تضمینی وجود ندارد که حتما دو یا چند قلو باردار شوید بنابراین با استفاده سرخود داروها خود را به خطر نیندازید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...