دانشنامه فرزند

استفاده از کرم ضد آفتاب در دوران بارداری
ضد آفتاب در بارداری

دانشنامه فرزند: بارداری می تواند باعث شود کارهایی را انجام دهید که تا کنون تجربه نکرده اید مانند خوردن ترد نمکی برای صبحانه یا گریه کردن با یک آگهی تبلیغاتی. همچنین ممکن است از بابت فعالیت هایی که همیشه انجام می دادید نگران شوید. شاید نگران شوید که آیا محصولات بهداشتی پوست و مو که همیشه استفاده می کردید برای جنین ایمن هستند.

چرا باید ضد آفتاب استفاده کنیم؟

یکی از محصولاتی که ممکن است در مورد استفاده آن در دوران بارداری دچار تردید شوید ضد آفتاب است. در سال های اخیر برخی اتهامات مبنی بر وجود مواد خطرناک در ضد آفتاب وارد شد. اما آکادمی پوست و موی آمریکا کاملا قاطع اعلام کرد که برای محافظت از پوست شما در مقابل سوختگی یا پیری زودرس و انواع سرطان پوست، مصرف ضد آفتاب ضروری است.

همچنین زنان باردار باید از ضد آفتاب استفاده کنند زیرا این امر می تواند به کاهش بروز لکه های تیره روی پوست که ملاسما نامیده می شود کمک کند. شما در دوران بارداری برای سالم نگه داشتن جنین خود فداکاری های زیادی انجام می دهید اما نیازی نیست آسیب رساندن به پوست در اثر آفتاب را به این لیست اضافه کنید.

ضد آفتاب مناسب برای دوران بارداری

سازمان غذا و دارو استفاده از دو ماده به نام PABA و ترولامین سالیسیلات را در تهیه ضد آفتاب خطرناک اعلام کرده است که اکنون در اکثر ضد آفتاب ها از آن ها استفاده نمی شود. برخی دیگر از ترکیبات ضد آفتاب از جمله اکسی بنزون، آووبنزون، انزولیزول، اکتیزالات، هوموسالات، اکتوکریلن و اکتینوکسات سال هاست که در ضد آفتاب ها استفاده می شوند اما سازمان غذا و دارو اعلام کرده است که برای تایید بی خطر بودن این مواد در استفاده بلند مدت نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

استفاده از دو ماده اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم برای همه افراد بی خطر اعلام شده، این مواد معدنی طبیعی هستند و اجازه رسیدن اشعه های مضر خورشید را به پوست شما نمی دهند. اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم عناصر اصلی سازنده ضد آفتاب های فیزیکال هستند که به آن ها ضد آفتاب های مینرال نیز می گویند. کرم های ضد آفتاب مینرال برای کودکان، زنان باردار یا شیرده و افرادی که پوست حساسی دارند بهترین انتخاب هستند. این کرم ها از همتایان شیمیایی خود گران تر می باشند.

ضد آفتاب باید از پوست شما در مقابل UVA و UVB محافظت کند، SPF آن 30 یا بیشتر بوده و در برابر آب مقاوم باشد. حدود 15 دقیقه قبل از خروج از منزل ضد آفتاب بزنید و هر 2 ساعت یک بار تا زمانی که خارج از منزل هستید آن را تمدید کنید. در دوران بارداری بهتر است از ضد آفتاب های شیمیایی استفاده نکنید زیرا مواد شیمیایی در جریان خون شما جذب می شوند، در صورتی که مواد معدنی روی سطح پوست می مانند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...